Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

październik 2020

Treść

SASZETKA ZAPACHOWA I WIEWIÓRKA Z SZYSZKI – W czasie trzech ostatnich spotkań pracowaliśmy nad stworzeniem saszetek zapachowych do szaf oraz małych wiewiórek z szyszki.

Pracy było mnóstwo, ponieważ saszetki zapachowe uszyliśmy od podstaw. Na pierwszych zajęciach poznaliśmy technikę szycia ściegiem łańcuszkowym, którym wyszywaliśmy motyw kwiatowy, aby nasze prace w efekcie końcowym cieszyły nie tylko swoim pięknym, ziołowym zapachem, ale również nasze oczy J Młodsze dzieci wyszywały po konturach, natomiast starsze dzieci nićmi dodatkowo wypełniały środek kwiatu i jego płatki. Po wyszyciu elementu zdobniczego, zszywaliśmy boki, aby w kolejnym kroku wypełnić saszetki aromatycznymi ziołami (lawendą, anyżem, goździkami oraz kłączem kossaćca). Na samym końcu zaszyliśmy je i dorobiliśmy do nich również kolorowe frędzelki, aby nasze saszetki prezentowały się jeszcze ładniej J Ścieg łańcuszkowy okazał się dość trudny, ale uczestnicy wytrwale wyszywali swoje prace i nawet kiedy trzeba było coś spruć i szyć od nowa, dzieci okazały się bardzo cierpliwe.

Po wyszyciu saszetek zapachowych, przeszliśmy do wykonania wspomnianych wcześniej wiewióreczek. Bardzo proste w swoim wykonaniu, ale jak się później okazało również uczące cierpliwości wyklejanie szablonów „futerkiem z włóczki”, które nieustannie zamiast do tekturki przyklejało się do rączek J Po wyklejeniu tekturowych elementów (głowa, łapki, ogon) futerkiem, wszystko przykleiliśmy klejem na gorąco do szyszki. Jeszcze tylko oczka i nosek  i gotowe!

OZDOBA NA HALLOWEEN – Podczas ostatnich zajęć plastycznych dzieci wykonywały halloweenową ozdobę, na którą składała się: miotła z patyka i sizalu, kasztanowe nietoperze, tiulowe duszki oraz dynie z papieru. Wszystko to połączone ze sobą bezbarwną żyłką dało efekt fantazyjnej girlandy do zawieszenia na ścianie.

Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczestników:

76144