Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Michał Święs z Łosia zwycięzcą IV Konkursu Literackiego „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”.

Michał Święs z Łosia zwycięzcą IV Konkursu Literackiego „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”.

"Skrzydlata dusza" Żył za dawnych lat w Ropie artysta, co się Hybel zwał. Na imię mu było Antonii i skrzydlatą duszę miał. A dlaczego skrzydlatą? Wnet wyjaśniać śpieszę... Autorem tego fragmentu wiersza jest Michał Święs, nasz miejscowy, młody artysta, zwycięzca IV regionalnego Konkursu Literackiego „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE”. Więcej informacji i zdjęć po kliknięciu w link.

NAUKA GRY NA SKRZYPCACH - NABORY

NAUKA GRY NA SKRZYPCACH - NABORY

Osoby zainteresowane rozpoczęciem nauki gry na skrzypcach zapraszamy do kontaktu. Nabory trwać będą do końca czerwca, a planowany termin rozpoczęcia nauki to wrzesień 2024. Szczegóły w GOK (tel. 18 353 06 11).

GŁOSOWANIE NA LETNIE KINO PLENEROWE NAD KLIMKÓWKĄ

GŁOSOWANIE NA LETNIE KINO PLENEROWE NAD KLIMKÓWKĄ

Wspólnie zawalczmy o kino plenerowe w naszej gminie! Informacje o głosowaniu na plakacie. Dodatkowe informacje o projekcie na stronie https://bo.malopolska.pl/ Głosować możemy na dwa sposoby: • internetowo - link do głosowania: https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie • korespondencyjnie poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem „Budżet Obywatelski” na adres: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie lub wybranej Agendy Zamiejscowej w: Oświęcimiu, Tarnowie Miechowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Zakopanem, Miechowie lub Suchej Beskidzkiej AKTYWNY LINK ORAZ KARTA DO GŁOSOWANIA DOSTĘPNA DO POBRANIA PO KLIKNIĘCIU W NAGŁÓWEK WIADOMOŚCI!

GRAMY NA DZIEŃ MAMY!

GRAMY NA DZIEŃ MAMY!

W niedzielę, 26 maja br. na placu przy "Hyblówce" gramy na Dzień Mamy!👩🌺 W repertuarze występy uczestników koła muzycznego, działającego przy GOK, Grupy Teatralnej "Tak, Jest!" oraz wspólne muzykowanie z Grupą "Śwarne Babki" z Ropy🎤🎸🎭. Gorąco zapraszamy!🔥 Rozpoczęcie o godzinie ⌚️16.00. (* W razie niepogody🌧 będziemy grać w świetlicy wiejskiej przy Urzędzie Gminy w Ropie).

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Święto Narodowe Konstytucji Trzeciego Maja obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia Ustawy Rządowej z 3 maja 1971 r. To święto wszystkich Polaków a zarazem także święto kościelne Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uchwalone zostało na pamiątkę ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza, który podczas potopu szwedzkiego powierzył Polskę opiece Matki Bożej. W naszej gminie to Święto ma swoją uroczystą oprawę. W tym roku kontynuowaliśmy wieloletnią tradycję uroczystej Mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny uświetnionej koncertem Orkiestry Dętej działającej przy GOK w Ropie oraz Akademią w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ropie. Zapraszamy do pełnej relacji z tegorocznych obchodów oraz obejrzenia galerii zdjęć.

BRĄZOWA RÓŻDŻKA W ROPIE

BRĄZOWA RÓŻDŻKA W ROPIE

W ubiegły weekend 27-28 kwietnia w Łużnej odbył się jubileuszowy 15. Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY. Grupa Teatralna "TAK JEST!" z Ropy zdobyła zaszczytne III miejsce wyjeżdżając z Przeglądu z piękną BRĄZOWĄ RÓŻDZKĄ - wykonaną w technice klockowej. Sukces jest tym większy, że nasza grupa działa przy GOK w Ropie zaledwie od 2021r. a tematyką ludową z regionu Pogórza zajęła się w ubiegłym roku. To pierwszy taki Przegląd i ogromna radość, że wkładana energia, zaangażowanie i serce każdego uczestnika, daje takie efekty. Cieszymy się, że jest to nasza mała cegiełka, którą dokładamy do oclenia i propagowania naszej rodzimej, wspaniałej KULTURY POGÓRZAŃSKIEJ. Więcej informacji i zdjęć po kliknięciu w link.

MARIONETKI

MARIONETKI

W tym tygodniu wykonywaliśmy z dziećmi ciekawe zabawki - marionetki o wyglądzie zwierzątka, ale takiego bliżej nieokreślonego :-) Jednym przypominać będą one konika, innym lamę, a jeszcze innym wielbłąda...??? Niezależnie od tego jak je nazwiemy, na pewno trzeba przyznać, że prace wyszły fantastycznie!!!

Wiosenne inspiracje przyrodnicze

Wiosenne inspiracje przyrodnicze

Nasze cotygodniowe spotkania w Klubie Seniora inspirowane są wciąż i nieodmiennie wiosną, słońcem, kolorem, dźwiękiem. Artystycznie podpatrujemy przyrodę korzystając z różnych zmysłów. W GOK Ropa zakwitły storczyki. Wykonane zostały z kolorowego filcu. Wykonane kwiaty bardzo dobrze imitują te prawdziwe i posłużą do dekoracji domowych doniczek. A w kolejny tydzień wyczarowałyśmy za pomocą kredek wiosenne rysunki.

PTASZEK NA GAŁĄZCE

PTASZEK NA GAŁĄZCE

W tym tygodniu uczestnicy zajęć plastycznych malowali obrazki na panelach malarskich, tym razem ptaszki siedzące na kwitnącej gałązce. Zapraszamy do obejrzenia prac.

OZDOBNA DONICZKA/OSŁONKA NA KWIATY

OZDOBNA DONICZKA/OSŁONKA NA KWIATY

Wiosna to czas prac ogrodniczych, między innymi to czas sadzenia i przesadzania roślin i właśnie dlatego na ostatnich zajęciach plastycznych wykonaliśmy z dziećmi dekoracyjne osłonki na doniczkę, a później posadziliśmy do nich sukulenty o nazwie Rojnik.🪴🙂

Wiosenne aranżacje kwiatowe

Wiosenne aranżacje kwiatowe

W Klubie Seniora wiosna w pełni🌱🌞🌳. Na ostatnich spotkaniach siejemy, pikujemy, sadzimy i dzielimy się swoją ogrodniczą wiedzą. Jak udowodnili naukowcy praca w ziemi relaksuje, napawa optymizmem i odpręża. Hortiterapia, czyli terapia ogrodem, bo tak nazywa się ta dziedzina, wykorzystuje naturalne walory zieleni i ogrodów oraz pomaga w poprawie fizycznego i psychicznego stanu zdrowia człowieka.

OBRAZEK Z KRÓLICZKIEM

OBRAZEK Z KRÓLICZKIEM

W tym tygodniu na zajęciach plastycznych ołówki i kredki poszły w ruch. Malowaliśmy obrazki, które na myśl przywołują zarówno wiosnę, jak i trwający jeszcze okres wielkanocny. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich pięknych prac dzieci!

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Ciepłych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych miłości i rodzinnej atmosfery, wiosennego optymizmu i energii, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności życzy zespół GOK w Ropie.

Misterium Męki Pańskiej - relacja

Misterium Męki Pańskiej - relacja

Zapraszamy na fotorelację z Misterium Pasyjnego, które odbyło się w piątek 22 marca w Ropie. Dziękujemy za wspólne przeżywanie Misterium Męki Pańskiej! W imieniu organizatorów: Parafii w Ropie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie dziękujemy: wszystkim Aktorom, śpiewającym, grającym, pomocnikom, narratorom, że pomimo wielu obowiązków: uczniowskich, zawodowych i rodzinnych, przełamując niejednokrotnie stres i tremę, znaleźli czas, by tak licznie i chętnie zaangażować się w tworzenie Misterium Pasyjnego. Zapraszamy do fotorelacji Zdjęcia: PAWEŁ REWAK

GĄSKI I KACZUSZKI - DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

GĄSKI I KACZUSZKI - DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

W tym tygodniu na zajęciach plastycznych wraz z dziećmi wykonaliśmy kolejne dekoracje świąteczne - wielkanocne gąski i kaczuszki na okrągłej podstawie. Były to ostatnie dwa spotkania przedświąteczne, a na kolejnych zajęciach widzimy się po świętach. Dlatego też już dziś wraz z dziećmi, życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

WIELKANOCNE WARSZTATY

WIELKANOCNE WARSZTATY

Wielkanocny czas przygotowań do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w Klubie Seniora poświęciłyśmy na wykonanie kwiatów bibułowych, palm wielkanocnych oraz dekoracji. Miła i coraz bardziej wiosenna atmosfera sprzyjała twórczej i ciekawej pracy naszych Pań. Fotorelacja po kliknięciu w link.

93157