Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Wielkanocne kartki

Wielkanocne kartki

Rękodzielnicze kartki świąteczne, każda inna, każda urokliwa. Z Paniami wykonujemy kartki wielkanocne, i te do wysłania dla bliskich i te, które z życzeniami otrzymają nasi najstarsi i schorowani mieszkańcy podczas wspólnego spotkania przed Świętami. Miło się spotkać w Klubie Seniora, gdy towarzyszy nam wiosenne słońce ☀️. Korzystając z tych pięknych, w końcu ciepłych dni, po zajęciach wybraliśmy się w poszukiwanie wiosny do przydworskiego parku.

POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY

POŻEGNANIE ZIMY - POWITANIE WIOSNY

W dniu wczorajszym przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Ropie oficjalnie pożegnały zimę. Po odebraniu od nas prac konkursowych, grupy przedszkolne przeszły w pochodzie z Marzannami do parku dworskiego, gdzie wierszem i piosenką przywitały wiosnę. Finałem tego spotkania, którego dzieciaczki nie mogły się doczekać, było spalenie Marzann na palenisku. Miejmy nadzieję, że dzieciom udało się odegnać zimę na dobre i że wiosna zostanie z nami na dłużej 😊

ZAJĄCZKI WIELKANOCNE NA PODSTAWIE

ZAJĄCZKI WIELKANOCNE NA PODSTAWIE

W ubiegłym tygodniu na naszych zajęciach plastycznych powstawały kolejne zajączki, które mimo różnic w wyglądzie miały nawiązywać do zajączków z poprzednich zajęć, a wszystko po to, aby zestawione razem stanowiły komplet dekoracji wielkanocnej.

PODARUJ SERCE, ODDAJ KREW!

PODARUJ SERCE, ODDAJ KREW!

Klub HDK PCK w Gminie Ropa "Oddajemy, ratujemy" oraz Klub HDK PCK przy OSP w Brunarach zapraszają na akcję oddawania krwi w dniu 26 marca 2023 o godz. 9.00 w Domu Ludowym w Brunarach.

KRÓLICZKI WIELKANOCNE

KRÓLICZKI WIELKANOCNE

W tym tygodniu na naszych zajęciach plastycznych rozpoczęliśmy prace nawiązujące do tematyki wielkanocnej. Dzieci wykonały sympatyczne zajączki, które sprawdzą się jako ozdoba zarówno w okresie przed jak i poświątecznym.

Międzynarodowy Dzień Kobiet w Gminie Ropa

Międzynarodowy Dzień Kobiet w Gminie Ropa

Wieczorem w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie dla Pań w okazji ich święta. Najserdeczniejsze życzenia złożyli gospodarze imprezy- Pan Karol Górski, wójt Gminy Ropa oraz Pan Zdzisław Niezgoda, dyrektor GOK w Ropie. Panowie z zespołu Okaryna wręczyli przybyłym Paniom róże i słodkości. Część artystyczną zaprezentował Pan Jerzy Guzik, gorlicki kataryniarz i iluzjonista. Wspólne świętowanie zakończył poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy w Ropie.

Dzień Kobiet w Klubie Seniora

Dzień Kobiet w Klubie Seniora

Dzień Kobiet w Klubie Seniora świętowałyśmy wspólnie z Paniami, uczestniczkami zajęć prowadzonych w GOK. Było nam niezmiernie miło gościć Panią Ewę Stępień- Romanek, która dla naszych Pań wygłosiła prelekcję "Dbaj o siebie - zdrowy styl życia". Pani Ewa przekazała nam wiele wartościowych informacji i zmotywowała nas się do dbania o własne, dobre samopoczucie. Wiele cennych rad, wcale nie tak trudnych do zastosowania w życiu, a które pozwalają podnieść nasz kobiecy komfort życia, z myślą przewodnią "pokochaj siebie Kobieto". Wspólne spotkanie przyniosło nam wiele uśmiechu, pewnie indywidualnych postanowień i planów na nowe działania.

KRAJOBRAZY NA PŁÓTNIE

KRAJOBRAZY NA PŁÓTNIE

W tym tygodniu, podczas zajęć plastycznych, dzieci malowały farbami akrylowymi krajobrazy na płótnie. Zapraszamy do obejrzenia powstałych prac ☺️

DZIEŃ KOBIET W GMINIE ROPA

DZIEŃ KOBIET W GMINIE ROPA

Wójt Gminy Ropa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zapraszają Panie na spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W programie występ gorlickiego kataryniarza, iluzjonisty i lalkarza - Jerzego Guzika.

KAMIENNE OBRAZY

KAMIENNE OBRAZY

Czy coś można stworzyć z kamieni? Okazuje się, że tak. Rzeczne okrąglaczki można zdobić w różny sposób, a później tworzyć ciekawe obrazki. Nasze prace z wykorzystaniem drewna i kamieni nabrały ostatecznych kształtów. Efekty pracy zaskoczyły nas pozytywnie. Okazało się, że przy odrobinie naszej fantazji oraz uruchomieniu wyobraźni wyczarowałyśmy ciekawe i nieszablonowe obrazy.

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ

Konkurs na najpiękniejszą Marzannę skierowany jest do placówek oświatowych (grup przedszkolnych, klas 1-3 szkół podstawowych oraz świetlic środowiskowych), a także grup nieformalnych z terenu gminy Ropa. Celem konkursu jest wykonanie kukły Marzanny z surowców biodegradowalnych, w rozmiarze min. 100 cm wysokości. Pełne informacje w Regulaminie.

Bilecik Miłosny

Bilecik Miłosny

BILECIK MIŁOSNY - teatralny Babski Comber z niespodzianką , czyli wyborem zakończenia sztuki przez roześmianą widownię, udał się wybornie. Sztuka o miłosnych perypetiach młodego małżeństwa wprawił widownię w świetny humor. W drugiej części, przyjaciel rodziny Marian, kierując się oklaskami widowni, wybrał pierwotnie na swą wybrankę Marysię (tu w rolę wcielił się P. Romek), choć serce zapałało mu do Leokadii, zwanej Lodzią (w tej roli Zuza). Dwie godziny spektaklu minęły szybko. Gromkie brawa i dużo śmiechu zakończyły Babski Comber. Dziękujemy TEATR NOWY NOWY SĄCZ za świetną zabawę.

BABSKI COMBER

BABSKI COMBER

Jak przystało na BABSKI COMBER wałki poszły w ruch w Klubie Seniora😄. Tradycyjny chrust, ręcznie wyrabiany, smakuje najlepiej. A dzisiaj zapraszamy jeszcze na BILECIK MIŁOSNY - teatralny Babski Comber z niespodzianką

YARN PAINTING - OBRAZY WŁÓCZKĄ MALOWANE

YARN PAINTING - OBRAZY WŁÓCZKĄ MALOWANE

W tym tygodniu rozpoczęliśmy prace nad obrazami z włóczki. Pierwsze kreatywne spotkanie za nami, a jutro pracę nad obrazkami rozpocznie II grupa. Technika ta jest czasochłonna, bo wymaga cierpliwości i dokładności przy przyklejaniu włóczki, ale wierzymy, że w przyszłym tygodniu pochwalimy się już wykończonymi pracami.

54840