Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

KLUB SENIORA

Treść

Kartki Świąteczne

Kartki Świąteczne

Nadchodzi powoli czas wysyłania kartek świątecznych i składania życzeń 🌲🎄🌲. My tez się do tego przygotowujemy. W Klubie Seniora powstają piękne, rękodzielnicze kartki. A powstają one na coroczny Dzień Chorych, do którego jak co roku się dołączamy, a także będziemy je wysyłać najbliższym.

Zielone inspiracje

Zielone inspiracje

Pierwsza połowa listopada upłynęła nam pod znakiem zielonych aranżacji do domu. Tworzyłyśmy kompozycję w szkle, modną obecnie dekorację. Sypiąc różne podłoża do szklanego kielicha - keramzyt, ziemię, biały kamień o różnej granulacji powstał ciekawy efekt przeplatanych warstw. A do słoja posadziłyśmy rodzimą roślinę, czyli popularny bluszcz, a także egzotyczną palmę i fitonię. Na kolejnych zajęciach zajmowaliśmy się sukulentami. To wiele roślin, które otaczają nas w domu, ale także w ogrodzie. Często nie zdajemy sobie sprawy, że należą do tej ciekawej i różnorodnej rodziny. Poznawałyśmy ich rodzaje, sposoby uprawy i rozmnazania. To rośliny, łatwe w uprawie, często lubiące słońce a niekoniecznie częste podlewanie, czyli dla zapominalskich i początkujących miłośników zieleni.

Światełko Pamięci w Gminie Ropa

Światełko Pamięci w Gminie Ropa

Listopadowy czas zadumy już niebawem. Jak co roku w Klubie Seniora angażujemy się w pamięć o tych, których już nie ma wśród nas. Pamiętamy o naszych najbliższych a także o naszych dawnych nauczycielach, księżach, dyrektorach szkół i tych, którzy polegli podczas I wojny światowej.

Październikowe inspiracje

Październikowe inspiracje

Korzystając z pięknej pogody inspirujemy się jesienią w ten październikowy czas. W klimacie złotej jesieni, we współpracy z Majsternia Karpat, wspólnie z naszymi seniorami i seniorami z gminy Sękowa wzięliśmy 3 października udział w wycieczce szlakami Małopolski. Tym razem odwiedziliśmy Rzepiennik Strzyżewski oraz Ciężkowice. Goszcząc w Ośrodku Edukacji Ekologicznej mogliśmy dowiedzieć się wiele o ekologicznej gospodarce rolnej od znakomitej Pani Grażynki oraz przejść ścieżką historyczno-edukacyjną "Przez Las". W Ciężkowicach zwiedziliśmy Park Zdrojowy a chętni udali się do wodospadu Czarownic. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie poznawać nasz region, tak piękny i atrakcyjny. A korzystając z wycieczkowych inspiracji tydzień później przelałyśmy na papier piękne, ciepłe kolory. Wyciszająca i pełna skupienia atmosfera sprzyjała powstawaniu jesiennych krajobrazów, malowanych temperą🍂☀️.

Jesienne ziołowe inspiracje

Jesienne ziołowe inspiracje

Wrześniowe warsztaty upłynęły w Klubie Seniora na jesiennych, zielarskich przetworach. Wspólnie z Paniami wykonałyśmy, jakże skuteczną maść żywokostową. To właśnie teraz, jesienną porą możemy zbierać korzeń żywokostu i na jego bazie przygotować różne wyciągi i maści nieocenione w domowej apteczce. A przepis można znaleźć w książce Małgosi Kaczmarczyk - Zioła dla smaku, zdrowia i urody z Ziołowa Wyspa. A na kolejnych zajęciach, na czas chłodów i pluchy przygotowałyśmy Oksymel. Posiłkując się przepisem Hajduczek naturalnie powstaje ognisty cydr wzmacniający odporność i przeciwdziałający przeziębieniom.

Spotkanie Zdrowie Kobiety

Spotkanie Zdrowie Kobiety

W ramach działalności Klubu Seniora zorganizowane zostało spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi. Panie z Centrum Zdrowia w Tuchowie wyjaśniły wiele kwestii dotyczących czynników ryzyka, samobadania piersi, badań USG i mammograficznych. Uczestniczki spotkania otrzymały ulotki i gadżety informacyjne. Profilaktyka to najważniejszy etap dbania o własne zdrowie.

ZIOŁOWE INSPIRACJE

ZIOŁOWE INSPIRACJE

Zakończeniu oktawy Bożego Ciała towarzyszy uroczysta procesja, błogosławienie dzieci a także tradycyjnych wianków z ziół i kwiatów. Pamiętając o tradycji na dzisiejszych zajęciach w Klubie Seniora z polnych ziół i ogrodowych kwiatów zrobiłyśmy wianek. Podczas rozmowy panie wymieniły te zioła, z których robią wianki, takie jak przywrotnik, kopytnik, rozchodnik, poziomki i kwiatów - dzwonków, macierzanki, stokrotek, koniczyny czerwonej, róży, bodziszka, piwonii. Korzystając z dobrodziejstwa natury wykonałyśmy także gliceryt glistnikowo- żywokostowy oraz piling cukrowo- solny do stóp.

Recyklingowe tulipany

Recyklingowe tulipany

Przedłużamy czas kwitnienia tulipanów. Nasze panie z Klubu Seniora wyczarowały na zajęciach z recyklingowych materiałów moc tulipanów. Będą nam przypominać wiosenny czas. A powstały one z wykorzystaniem recyklingowej tuby i kartonów.

EDUKACYJNE ŁAMIGŁÓWKI

EDUKACYJNE ŁAMIGŁÓWKI

Kolejne zajęcia w Klubie Seniora upłynęły pod znakiem edukacji, łamigłówek, integracji z nutą dyskusji o własnych potrzebach i emocjach. Towarzyszyła nam miła i radosna atmosfera i niejeden gromki śmiech 😀. Otwartość i ciekawość świata, odkrywanie własnych, mocnych stron, nowych pasji i zainteresowań to dewiza naszego Klubu.

ZIOŁOWY CHLEBEK

ZIOŁOWY CHLEBEK

Wiosenny, ziołowy chleb, pyszny i zdrowy wypiekłyśmy na zajęciach w Klubie Seniora. Korzystając z okazji, że właśnie trwa sezon na czosnek niedźwiedzi, to jako dodatek trafił na nasz stół. A przy okazji panie podzieliły się swoimi sposobami i przepisami na wiosenne wzmocnienie i detoks organizmu.

OBRAZY Z SZYSZEK

OBRAZY Z SZYSZEK

W Klubie Seniora przywołujemy wiosnę, która w tym roku ociąga się nieco z przyjściem. Powstają kwiatowe dekoracje z wykorzystaniem sosnowych szyszek. Dekoracyjne bukiety pięknych i tradycyjnych cynii wykonane z szyszek prezentują się ciekawie i niepowtarzalnie. Będą zdobić nasza Galerię Różności. Wspólna praca inspiruje.

Wielkanocne stroiki

Wielkanocne stroiki

Wielkanocne stroiki wznoszą klimat świąteczny w progi naszych domów. Ten klimat został przywołany na zajęciach w Klubie Seniora. Wykorzystując puszki z recyklingu, włóczki, bukszpan, karton i nieco elementów dekoracyjnych stworzyłyśmy niebanalne dekoracje.

Wielkanocne kartki

Wielkanocne kartki

Rękodzielnicze kartki świąteczne, każda inna, każda urokliwa. Z Paniami wykonujemy kartki wielkanocne, i te do wysłania dla bliskich i te, które z życzeniami otrzymają nasi najstarsi i schorowani mieszkańcy podczas wspólnego spotkania przed Świętami. Miło się spotkać w Klubie Seniora, gdy towarzyszy nam wiosenne słońce ☀️. Korzystając z tych pięknych, w końcu ciepłych dni, po zajęciach wybraliśmy się w poszukiwanie wiosny do przydworskiego parku.

Dzień Kobiet w Klubie Seniora

Dzień Kobiet w Klubie Seniora

Dzień Kobiet w Klubie Seniora świętowałyśmy wspólnie z Paniami, uczestniczkami zajęć prowadzonych w GOK. Było nam niezmiernie miło gościć Panią Ewę Stępień- Romanek, która dla naszych Pań wygłosiła prelekcję "Dbaj o siebie - zdrowy styl życia". Pani Ewa przekazała nam wiele wartościowych informacji i zmotywowała nas się do dbania o własne, dobre samopoczucie. Wiele cennych rad, wcale nie tak trudnych do zastosowania w życiu, a które pozwalają podnieść nasz kobiecy komfort życia, z myślą przewodnią "pokochaj siebie Kobieto". Wspólne spotkanie przyniosło nam wiele uśmiechu, pewnie indywidualnych postanowień i planów na nowe działania.

KAMIENNE OBRAZY

KAMIENNE OBRAZY

Czy coś można stworzyć z kamieni? Okazuje się, że tak. Rzeczne okrąglaczki można zdobić w różny sposób, a później tworzyć ciekawe obrazki. Nasze prace z wykorzystaniem drewna i kamieni nabrały ostatecznych kształtów. Efekty pracy zaskoczyły nas pozytywnie. Okazało się, że przy odrobinie naszej fantazji oraz uruchomieniu wyobraźni wyczarowałyśmy ciekawe i nieszablonowe obrazy.

BABSKI COMBER

BABSKI COMBER

Jak przystało na BABSKI COMBER wałki poszły w ruch w Klubie Seniora😄. Tradycyjny chrust, ręcznie wyrabiany, smakuje najlepiej. A dzisiaj zapraszamy jeszcze na BILECIK MIŁOSNY - teatralny Babski Comber z niespodzianką

Filcowy kwiat

Filcowy kwiat

Kwiatów ciąg dalszy w Klubie Seniora. Tym razem tworzymy filcowy kwiat, który będzie broszką zdobiącą płaszcze i swetry naszych Pań. Zapoznawałyśmy się z techniką filcowania na mokro. Na kolejnych zajęciach przy wykończeniu naszej broszki, będziemy korzystać z techniki filcowania na sucho. Wykorzystałyśmy kolorową wełnę czesankową, z której można wyczarować wspaniałe kompozycje. Nowe inspiracje w Nowym Roku 💐🌻🌷

WIŚNIOWE DRZEWKO

WIŚNIOWE DRZEWKO

Rozpoczynamy Nowy Rok w Klubie Seniora z nowymi pomysłami🌸💮. Na pierwszych zajęciach, na przekór dziwnej, styczniowej pogodzie, wprowadziliśmy do GOK wiosenny klimat. Zapraszamy gorąco nowe osoby do Klubu. Działamy w GOK w nowym budynku "Hyblówka" w Ropie. Spotykać się będziemy w dwóch grupach, we środy i czwartki. Klub rozrasta się i jest chętny do przyjęcia nowych klubowiczów. ZapraszaMy na ciekawe zajęcia spod znaku 🌸❤️🌲🐝🦋🍀🍂🍁💐🌳🌈☀️

STROIKI BOŻONARODZENIOWE

STROIKI BOŻONARODZENIOWE

Zima nie odpuszcza, ale My się zimy nie boimy 😄😄❄️🌲 Klub Seniora działa, a dzisiaj wykonałysmy piękne stroiki. Będą one darem serca dla naszych mieszkańców. Jak co roku, tak i w tym 2022r., włączamy się w akcję Caritas i Parafii Ropa w Dzień Chorych. Niech promyki radości i ducha Świąt Bożego Narodzenia goszczą w każdym domu.

76358