Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

KLUB SENIORA

Treść

Spotkanie Zdrowie Kobiety

Spotkanie Zdrowie Kobiety

W ramach działalności Klubu Seniora zorganizowane zostało spotkanie dotyczące profilaktyki raka piersi. Panie z Centrum Zdrowia w Tuchowie wyjaśniły wiele kwestii dotyczących czynników ryzyka, samobadania piersi, badań USG i mammograficznych. Uczestniczki spotkania otrzymały ulotki i gadżety informacyjne. Profilaktyka to najważniejszy etap dbania o własne zdrowie.

ZIOŁOWE INSPIRACJE

ZIOŁOWE INSPIRACJE

Zakończeniu oktawy Bożego Ciała towarzyszy uroczysta procesja, błogosławienie dzieci a także tradycyjnych wianków z ziół i kwiatów. Pamiętając o tradycji na dzisiejszych zajęciach w Klubie Seniora z polnych ziół i ogrodowych kwiatów zrobiłyśmy wianek. Podczas rozmowy panie wymieniły te zioła, z których robią wianki, takie jak przywrotnik, kopytnik, rozchodnik, poziomki i kwiatów - dzwonków, macierzanki, stokrotek, koniczyny czerwonej, róży, bodziszka, piwonii. Korzystając z dobrodziejstwa natury wykonałyśmy także gliceryt glistnikowo- żywokostowy oraz piling cukrowo- solny do stóp.

Recyklingowe tulipany

Recyklingowe tulipany

Przedłużamy czas kwitnienia tulipanów. Nasze panie z Klubu Seniora wyczarowały na zajęciach z recyklingowych materiałów moc tulipanów. Będą nam przypominać wiosenny czas. A powstały one z wykorzystaniem recyklingowej tuby i kartonów.

EDUKACYJNE ŁAMIGŁÓWKI

EDUKACYJNE ŁAMIGŁÓWKI

Kolejne zajęcia w Klubie Seniora upłynęły pod znakiem edukacji, łamigłówek, integracji z nutą dyskusji o własnych potrzebach i emocjach. Towarzyszyła nam miła i radosna atmosfera i niejeden gromki śmiech 😀. Otwartość i ciekawość świata, odkrywanie własnych, mocnych stron, nowych pasji i zainteresowań to dewiza naszego Klubu.

ZIOŁOWY CHLEBEK

ZIOŁOWY CHLEBEK

Wiosenny, ziołowy chleb, pyszny i zdrowy wypiekłyśmy na zajęciach w Klubie Seniora. Korzystając z okazji, że właśnie trwa sezon na czosnek niedźwiedzi, to jako dodatek trafił na nasz stół. A przy okazji panie podzieliły się swoimi sposobami i przepisami na wiosenne wzmocnienie i detoks organizmu.

OBRAZY Z SZYSZEK

OBRAZY Z SZYSZEK

W Klubie Seniora przywołujemy wiosnę, która w tym roku ociąga się nieco z przyjściem. Powstają kwiatowe dekoracje z wykorzystaniem sosnowych szyszek. Dekoracyjne bukiety pięknych i tradycyjnych cynii wykonane z szyszek prezentują się ciekawie i niepowtarzalnie. Będą zdobić nasza Galerię Różności. Wspólna praca inspiruje.

Wielkanocne stroiki

Wielkanocne stroiki

Wielkanocne stroiki wznoszą klimat świąteczny w progi naszych domów. Ten klimat został przywołany na zajęciach w Klubie Seniora. Wykorzystując puszki z recyklingu, włóczki, bukszpan, karton i nieco elementów dekoracyjnych stworzyłyśmy niebanalne dekoracje.

Wielkanocne kartki

Wielkanocne kartki

Rękodzielnicze kartki świąteczne, każda inna, każda urokliwa. Z Paniami wykonujemy kartki wielkanocne, i te do wysłania dla bliskich i te, które z życzeniami otrzymają nasi najstarsi i schorowani mieszkańcy podczas wspólnego spotkania przed Świętami. Miło się spotkać w Klubie Seniora, gdy towarzyszy nam wiosenne słońce ☀️. Korzystając z tych pięknych, w końcu ciepłych dni, po zajęciach wybraliśmy się w poszukiwanie wiosny do przydworskiego parku.

Dzień Kobiet w Klubie Seniora

Dzień Kobiet w Klubie Seniora

Dzień Kobiet w Klubie Seniora świętowałyśmy wspólnie z Paniami, uczestniczkami zajęć prowadzonych w GOK. Było nam niezmiernie miło gościć Panią Ewę Stępień- Romanek, która dla naszych Pań wygłosiła prelekcję "Dbaj o siebie - zdrowy styl życia". Pani Ewa przekazała nam wiele wartościowych informacji i zmotywowała nas się do dbania o własne, dobre samopoczucie. Wiele cennych rad, wcale nie tak trudnych do zastosowania w życiu, a które pozwalają podnieść nasz kobiecy komfort życia, z myślą przewodnią "pokochaj siebie Kobieto". Wspólne spotkanie przyniosło nam wiele uśmiechu, pewnie indywidualnych postanowień i planów na nowe działania.

KAMIENNE OBRAZY

KAMIENNE OBRAZY

Czy coś można stworzyć z kamieni? Okazuje się, że tak. Rzeczne okrąglaczki można zdobić w różny sposób, a później tworzyć ciekawe obrazki. Nasze prace z wykorzystaniem drewna i kamieni nabrały ostatecznych kształtów. Efekty pracy zaskoczyły nas pozytywnie. Okazało się, że przy odrobinie naszej fantazji oraz uruchomieniu wyobraźni wyczarowałyśmy ciekawe i nieszablonowe obrazy.

BABSKI COMBER

BABSKI COMBER

Jak przystało na BABSKI COMBER wałki poszły w ruch w Klubie Seniora😄. Tradycyjny chrust, ręcznie wyrabiany, smakuje najlepiej. A dzisiaj zapraszamy jeszcze na BILECIK MIŁOSNY - teatralny Babski Comber z niespodzianką

Filcowy kwiat

Filcowy kwiat

Kwiatów ciąg dalszy w Klubie Seniora. Tym razem tworzymy filcowy kwiat, który będzie broszką zdobiącą płaszcze i swetry naszych Pań. Zapoznawałyśmy się z techniką filcowania na mokro. Na kolejnych zajęciach przy wykończeniu naszej broszki, będziemy korzystać z techniki filcowania na sucho. Wykorzystałyśmy kolorową wełnę czesankową, z której można wyczarować wspaniałe kompozycje. Nowe inspiracje w Nowym Roku 💐🌻🌷

WIŚNIOWE DRZEWKO

WIŚNIOWE DRZEWKO

Rozpoczynamy Nowy Rok w Klubie Seniora z nowymi pomysłami🌸💮. Na pierwszych zajęciach, na przekór dziwnej, styczniowej pogodzie, wprowadziliśmy do GOK wiosenny klimat. Zapraszamy gorąco nowe osoby do Klubu. Działamy w GOK w nowym budynku "Hyblówka" w Ropie. Spotykać się będziemy w dwóch grupach, we środy i czwartki. Klub rozrasta się i jest chętny do przyjęcia nowych klubowiczów. ZapraszaMy na ciekawe zajęcia spod znaku 🌸❤️🌲🐝🦋🍀🍂🍁💐🌳🌈☀️

STROIKI BOŻONARODZENIOWE

STROIKI BOŻONARODZENIOWE

Zima nie odpuszcza, ale My się zimy nie boimy 😄😄❄️🌲 Klub Seniora działa, a dzisiaj wykonałysmy piękne stroiki. Będą one darem serca dla naszych mieszkańców. Jak co roku, tak i w tym 2022r., włączamy się w akcję Caritas i Parafii Ropa w Dzień Chorych. Niech promyki radości i ducha Świąt Bożego Narodzenia goszczą w każdym domu.

ANIOŁKI NA CHOINKĘ

ANIOŁKI NA CHOINKĘ

Hu hu ha nasza zima zła. My się zimy nie boimy I z Paniami wciąż stroimy 🌲❄️🌲 A tym razem zgodnie z pomysłem Pani Irenki zrobiłyśmy aniołki na choinkę z kreatywnych pianek.

KARTKI BOŻONARODZENIOWE metodą scrapbooking

KARTKI BOŻONARODZENIOWE metodą scrapbooking

Andrzejki w Klubie Seniora upłynęły dzisiaj w świątecznym rozgardiaszu. A na zewnątrz zima powoli ukazuje nam swe piękno. Dziś szadź ustroiła cudnie drzewa 🌬️❄️ Z Paniami wykonałyśmy piękne kartki świąteczne, które z życzeniami złożone zostaną w dniu chorych, tym co dotrzeć na wspólną wigilię parafialną nie mogą oraz wysłane zostaną do osób bliskich ich sercu ❤️. Dbajmy o ten piękny zwyczaj wysyłania kartek Bożonarodzeniowych.

MAKRAMOWE MIKOŁAJE

MAKRAMOWE MIKOŁAJE

Za oknem zima, a u nas w GOK kwitnie róża 🌹. Róża, zwana chińską a fachowo ketmią została nam podarowana przez jedną z Pań z Klubu Seniora. Czuję się u nas dobrze i licznie związała pąki. To taka namiastka lata w pochmurne dni. A, że wieczory długie i dni brzydkie w Klubie Seniora przygotowujemy się do okresu świątecznego. Mikołajki tuż, tuż więc wykonałyśmy mikołajkowe, makramowe zawieszki. Z prostych materiałów, włóczek, sznurków i kółeczek do karniszy powstały piękne ozdoby.

ŚWIATEŁKO PAMIĘĆI W GMINIE ROPA

ŚWIATEŁKO PAMIĘĆI W GMINIE ROPA

Światełko Pamięci w Gminie Ropa. Pamiętamy, o tych którzy odeszli a zasłużyli się dla naszej miejscowości oraz o tych, na groby których nikt z najbliższych i rodziny nie dotrze w dzień Wszystkich Świętych i Zaduszny. Z Klubem Seniora przygotowaliśmy dekoracyjne wiązanki. Wykorzystując nikomu niepotrzebne znicze wyrzucone do kontenerów oraz naturalne i recyklingowe materiały - witki wierzbowe i brzozowe, irgi, ogniki i inne dary natury wykonałyśmy wiązanki. Zostały one złożone m.in. na grobach - księży proboszczów naszej parafii: Ignacego Kozłowskiego, Jana Łuszczkiego, Kazimierza Górszczyka, Adama Wawrzykowskiego, organisty Leona Pisarczyka, dyrektorów szkół: Tadeusza Marszyckiego i Bolesława Klehra, nauczycieli: Państwa Hycnar, Marii Aman, Heleny Smołkowicz i długoletniej bibliotekarki Pani Marii Siwiak. Wiązanka i zapalony znicz to także symbol pamięci o naszym lokalnym artyście Antonim Hyblu. W budynku "Hyblówka" dzisiaj możemy działać i nawiązywać do artystycznych tradycji naszej miejscowości. Pamiętamy także o tych, którzy poświęcili życie dla Ojczyzny, co symbolizuje Cmentarz Wojskowy z I wojny światowej, a także Pomnik Grunwaldzki. Dziękujemy naszym Paniom za zaangażowanie.

AKWARELOWE LIŚĆIE

AKWARELOWE LIŚĆIE

Piękne słońce sprzyjało dzisiaj Paniom z Klubu Seniora w zakończeniu akwarelowych obrazów. Praca z tą niełatwą techniką rozpoczęła się jeszcze w październiku, gdy kolorowych liści 🍂 był ogrom. Dzisiaj pogoda i słońce ☀️ sprzyjały wykańczaniu obrazów. Nasze prace przypominać nam będą o pięknej, polskiej jesieni.

70003