Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

WARSZTATY PLASTYCZNE

Treść

KARTKI WIELKANOCNE

KARTKI WIELKANOCNE

W tym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Niby jest jeszcze troszkę czasu, ale nie chcieliśmy odkładać na ostatni moment wykonywania kartek świątecznych, które już niebawem będziemy rozsyłać swoim bliskim. Zapraszamy do obejrzenia prześlicznych prac dzieci.

ZWIERZĄTKA Z TEKTURKI I FILCU

ZWIERZĄTKA Z TEKTURKI I FILCU

W tym tygodniu podczas stałych zajęć plastycznych dzieci wykonywały różne zwierzątka z tekturki i filcu według własnych pomysłów. Zapraszamy do obejrzenia ślicznych i kreatywnych prac naszych uczestników!

PRZYWOŁUJEMY ZIMĘ - MALUJEMY ZIMOWE OBRAZKI

PRZYWOŁUJEMY ZIMĘ - MALUJEMY ZIMOWE OBRAZKI

Okres ferii zimowych, połowa lutego, a za oknem iście wiosenna aura. Jeszcze zimy nie mamy dość i troszkę tęskni nam się za śniegiem, dlatego w tym tygodniu na naszych stałych zajęciach plastycznych malowaliśmy dziecięce obrazki o zimowej tematyce. Zapraszamy do obejrzenia prac.

WPROWADZENIE DO KOLOROWEGO ŚWIATA PASTELI

WPROWADZENIE DO KOLOROWEGO ŚWIATA PASTELI

Pastele olejne (pastele twarde), bo o nich mowa była na naszych ostatnich zajęciach plastycznych, to medium malarskie - coś pomiędzy farbami a kredkami. W ich skład wchodzi pigment, glinka, olej i wosk, które powodują łatwość malowania, gdyż kredka gładko sunie po podłożu, a prace wykonane tłustą pastelą są trwałe i odporne na światło. W trakcie zajęć dzieci miały okazję w prostych ćwiczeniach poznać możliwości i efekty malarskie, jakie dają pastele, stworzyć swoją własną zdrapywankę, a także poćwiczyć poznane efekty kolorując fantazyjny obrazek z kolorowymi domkami.

PRACE PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

PRACE PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Styczeń to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą nasze Babcie oraz Dziadkowie i z tej okazji na naszych zajęciach plastycznych już od drugiego tygodnia stycznia powstawały piękne kartki z życzeniami - dla Babć otwierane w kształcie dzbanuszka wypełnionego kwiatami, a dla dziadka w kształcie doniczki z wyciąganym od góry karnecikiem. Uzupełnieniem do kartek były upominki - własnoręcznie namalowane obrazki na płótnach w kształcie serc. P.S. Relacja z zajęć świadomie pojawia się z opóźnieniem na życzenie naszych uczestników, którzy chcieli zrobić miłą niespodziankę swoim Babciom i Dziadkom w dniu Ich święta🙂❤️

OSTATNIE PRZEDŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GOK

OSTATNIE PRZEDŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GOK

W tym tygodniu odbyły się już ostatnie przedświąteczne zajęcia plastyczne. Mieliśmy dużo pracy bo nie dość, że kończyliśmy niedokończone na poprzednich spotkaniach prace🎄🎅, to jeszcze udekorowaliśmy pierniczki, które przygotowały dla nas panie z Klubu Seniora🤎. Oprócz tego udało nam się jeszcze z I grupą wykonać sympatycznego reniferka😀🦌. Przed nami dwutygodniowa przerwa świąteczna. Ponownie spotykamy się po Nowym Roku, w drugim tygodniu stycznia. Do zobaczenia i WESOŁYCH ŚWIĄT!!!🌟

SZOPKI W SŁOIKACH - WARSZTATY Z KLASĄ VII b

SZOPKI W SŁOIKACH - WARSZTATY Z KLASĄ VII b

W poniedziałek, 11 grudnia w Ośrodku Pracy Twórczej Hyblówka spotkaliśmy się z klasą VII b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Ropie na świątecznych warsztatach plastycznych, podczas których wspólnie wykonywaliśmy piękne bożonarodzeniowe dekoracje - Świętą Rodzinę w szkle z podświetleniem, które nadało pracom świątecznego blasku✨😍

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ZSZP W ŁOSIU

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ZSZP W ŁOSIU

6 grudnia był dniem pełnym wrażeń dla dzieci z klas 1-3 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łosiu. Nie dość, że odwiedził je Św. Mikołaj to jeszcze uczestniczyły w świątecznych warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury z projektowania własnych bombek. Kreatywności nie było końca. W świątecznym nastroju powstało mnóstwo pięknych prac🙂.

MIKOŁAJKOWO

MIKOŁAJKOWO

Dzień 6 grudnia to dzień Św. Mikołaja i to wydarzenie zainspirowało nas do wykonania świątecznych Mikołajów na choinkę. Na wtorkowych zajęciach wykonaliśmy aż dwa wzory🙂, a już jutro spotkanie z II grupą i kolejne Mikołaje będą się tworzyć🙂

ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI NA CHOINKĘ

ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI NA CHOINKĘ

W tym tygodniu wykonywaliśmy aniołki na choinkę👼🎄. Starsze dzieci miały troszkę trudniejsze zadanie, bo do wykonania swoich zawieszek musiały użyć igły i nitki🪡🧵. Młodsze dzieci zrobiły łatwiejszy wzór, niewymagający szycia. Wszystkie prace wyszły pięknie!

Bombki z płyt CD

Bombki z płyt CD

Tylko miesiąc dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia, dlatego już w tym tygodniu rozpoczęliśmy prace plastyczne w tematyce świątecznej. Na tych pierwszych świątecznych zajęciach stare płyty CD dostały nowe życie i zamieniły się w bombki, które będą mogły zawisnąć nie tylko na choince, ale też np. w okiennej aranżacji.

ODBIJAMY i MALUJEMY JESIENNE OBRAZKI

ODBIJAMY i MALUJEMY JESIENNE OBRAZKI

Na kolejnym spotkaniu malowaliśmy z dziećmi jesienne obrazki, tym razem farbami akrylowymi na specjalnych canvach do tego przeznaczonych. Aby ułatwić dzieciom pracę, przygotowaliśmy różne szablony, z których dzieci mogły wybrać coś dla siebie, aby następnie za pomocą kalki odbić swój obrazek i malować go farbą akrylową. W ten sposób nie tylko ćwiczymy technikę malowania akrylem, ale również świetnie się bawimy bo wszyscy kochamy farby, zwłaszcza w ponure dni, kiedy to za ich pomocą możemy wnieść trochę koloru😁🎨. We wtorek spotkaliśmy się z I grupą, a dziś kolejne spotkanie z grupą II🙂.

JESIENNE PRZYTULANKI, POMPONOWE STWORKI, AKWARELOWE SÓWKI I LISKI

JESIENNE PRZYTULANKI, POMPONOWE STWORKI, AKWARELOWE SÓWKI I LISKI

W tym tygodniu obydwie grupy definitywnie zakończyły prace nad swoimi filcowymi przytulankami w kształcie liścia. Ponadto na wtorkowych zajęciach uczestniczy wykonywali zabawki z pomponów według własnego pomysłu, a we czwartek dzieci kolorowały farbami jesienne obrazki przedstawiające sówkę i liska oraz swoje własne rysunki.

JESIENNE PRZYTULANKI

JESIENNE PRZYTULANKI

Przez ostatnie trzy tygodnie dzieci wykonywały jesienne przytulanki w kształcie liścia. Szyte ręcznie zabawki okazały dość trudne dla naszych małych uczestników, ale małymi krokami na wtorkowych zajęciach udało nam się zakończyć prace. W ostatnim czasie podzieliliśmy się na II grupy i od dziś będziemy spotykać się również we czwartki. W dniu dzisiejszym druga grupa będzie kończyć swoje pluszaki, a ich gotowe prace ukażemy w kolejnym wpisie.

JESIENNE LISKI

JESIENNE LISKI

Za oknem czuć już jesień, a więc i na naszych zajęciach plastycznych zagościły prace plastyczne nawiązujące do tej pory roku. Zaczęliśmy od obrazków lisiej rodzinki i śpiących w liściach lisków - wyciętych z papieru oraz pomalowanych akwarelą, aby następnie wykonać liski z rolek kartonowych i filcu.

WAKACYJNE OBRAZKI

WAKACYJNE OBRAZKI

Plastyczne wakacje z GOK w dniu dzisiejszym dobiegły końca. Dziś z uczestnikami zajęć spotkaliśmy się po raz ostatni, bo już od przyszłego tygodnia rozpoczyna się rok szkolny. Ponieważ nie chcemy żegnać się z latem, postanowiliśmy przenieść klimat wakacji na płótno, aby obrazki zawieszone na ścianach jeszcze długo przypominały nam o wakacjach. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci!

NADMORSKIE MIASTECZKO

NADMORSKIE MIASTECZKO

Na poprzednich wakacyjnych zajęciach odpoczywaliśmy na plaży, a także zwiedzaliśmy podwodny świat, aby teraz wyjść na ląd i przyjrzeć się pięknej panoramie nadmorskiego miasteczka wznoszącego się tuż przy linii brzegowej morza. A to nie koniec naszej wakacyjnej wycieczki po regionie śródziemnomorskim😍⛱🐚🐠🦀🪸⚓️.

PODWODNY ŚWIAT

PODWODNY ŚWIAT

W ubiegłym tygodniu na naszych wakacyjnych zajęciach plastycznych, wraz z dziećmi odpoczywaliśmy na piaszczystej plaży, a dziś wpłynęliśmy w głębokie wody oceanu, aby podziwiać podwodny świat🐠🐡🐟. Zapraszamy do obejrzenia przepięknych prac! W dodatkowym wolnym czasie powstały również nadmorskie dekoracje zamknięte w małych słoiczkach😍.

NADMORSKA PLAŻA

NADMORSKA PLAŻA

W ostatni wtorek, podczas wakacyjnych zajęć plastycznych przenieśliśmy się z dziećmi nad morze, gdzie odpoczywaliśmy na pięknej, gorącej i piaszczystej plaży. Oczywiście to wszystko w naszej wyobraźni, ale uwalniając wodze fantazji stworzyliśmy piękne prace w nadmorskim klimacie.

CZERWCOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE - PODSUMOWANIE

CZERWCOWE ZAJĘCIA PLASTYCZNE - PODSUMOWANIE

W ostatnim miesiącu przed wakacjami wykonywaliśmy prace: pieski z włóczki, myszki z filcu, a także obrazki z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno. Tu powstały pieski, kotki, żabki, pszczółki, grzybki, czyli wszystko, co przyszło dzieciom do głowy😊 Zapraszamy do obejrzenia galerii z pracami uczestników koła plastycznego!

83225