Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

WARSZTATY PLASTYCZNE

Treść

ZABAWKA Z FILCU - MYSZKA

ZABAWKA Z FILCU - MYSZKA

Przez ostatnie dwa tygodnie na zajęciach plastycznych dzieci własnoręcznie szyły filcowe zabawki – myszki🐭🐁🙂. Zajęcia z szycia dla dzieci nigdy nie są łatwe, dlatego tym bardziej doceniamy starania i zaangażowanie w pracę każdego uczestnika. Wszystkie myszki wyszły pięknie!❤️ A kto na drugim spotkaniu skończył swoją zabawkę przed czasem, to malował dodatkowo obrazki (do wyboru) farbami akwarelowymi lub akrylowymi🖌🎨. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

MARIONETKI

MARIONETKI

W tym tygodniu wykonywaliśmy z dziećmi ciekawe zabawki - marionetki o wyglądzie zwierzątka, ale takiego bliżej nieokreślonego :-) Jednym przypominać będą one konika, innym lamę, a jeszcze innym wielbłąda...??? Niezależnie od tego jak je nazwiemy, na pewno trzeba przyznać, że prace wyszły fantastycznie!!!

PTASZEK NA GAŁĄZCE

PTASZEK NA GAŁĄZCE

W tym tygodniu uczestnicy zajęć plastycznych malowali obrazki na panelach malarskich, tym razem ptaszki siedzące na kwitnącej gałązce. Zapraszamy do obejrzenia prac.

OZDOBNA DONICZKA/OSŁONKA NA KWIATY

OZDOBNA DONICZKA/OSŁONKA NA KWIATY

Wiosna to czas prac ogrodniczych, między innymi to czas sadzenia i przesadzania roślin i właśnie dlatego na ostatnich zajęciach plastycznych wykonaliśmy z dziećmi dekoracyjne osłonki na doniczkę, a później posadziliśmy do nich sukulenty o nazwie Rojnik.🪴🙂

OBRAZEK Z KRÓLICZKIEM

OBRAZEK Z KRÓLICZKIEM

W tym tygodniu na zajęciach plastycznych ołówki i kredki poszły w ruch. Malowaliśmy obrazki, które na myśl przywołują zarówno wiosnę, jak i trwający jeszcze okres wielkanocny. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich pięknych prac dzieci!

GĄSKI I KACZUSZKI - DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

GĄSKI I KACZUSZKI - DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

W tym tygodniu na zajęciach plastycznych wraz z dziećmi wykonaliśmy kolejne dekoracje świąteczne - wielkanocne gąski i kaczuszki na okrągłej podstawie. Były to ostatnie dwa spotkania przedświąteczne, a na kolejnych zajęciach widzimy się po świętach. Dlatego też już dziś wraz z dziećmi, życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

ZAJĄCZEK WELKANOCNY Z JAJKA STYROPIANOWEGO

ZAJĄCZEK WELKANOCNY Z JAJKA STYROPIANOWEGO

Czy z jajka styropianowego można zrobić tylko wielkanocną pisankę? Oczywiście, że nie! Na ostatnich zajęciach plastycznych wykonaliśmy zajączki, a jakie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie Państwo w galerii zdjęć🙂🐰

KARTKI WIELKANOCNE

KARTKI WIELKANOCNE

W tym tygodniu rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Niby jest jeszcze troszkę czasu, ale nie chcieliśmy odkładać na ostatni moment wykonywania kartek świątecznych, które już niebawem będziemy rozsyłać swoim bliskim. Zapraszamy do obejrzenia prześlicznych prac dzieci.

ZWIERZĄTKA Z TEKTURKI I FILCU

ZWIERZĄTKA Z TEKTURKI I FILCU

W tym tygodniu podczas stałych zajęć plastycznych dzieci wykonywały różne zwierzątka z tekturki i filcu według własnych pomysłów. Zapraszamy do obejrzenia ślicznych i kreatywnych prac naszych uczestników!

PRZYWOŁUJEMY ZIMĘ - MALUJEMY ZIMOWE OBRAZKI

PRZYWOŁUJEMY ZIMĘ - MALUJEMY ZIMOWE OBRAZKI

Okres ferii zimowych, połowa lutego, a za oknem iście wiosenna aura. Jeszcze zimy nie mamy dość i troszkę tęskni nam się za śniegiem, dlatego w tym tygodniu na naszych stałych zajęciach plastycznych malowaliśmy dziecięce obrazki o zimowej tematyce. Zapraszamy do obejrzenia prac.

WPROWADZENIE DO KOLOROWEGO ŚWIATA PASTELI

WPROWADZENIE DO KOLOROWEGO ŚWIATA PASTELI

Pastele olejne (pastele twarde), bo o nich mowa była na naszych ostatnich zajęciach plastycznych, to medium malarskie - coś pomiędzy farbami a kredkami. W ich skład wchodzi pigment, glinka, olej i wosk, które powodują łatwość malowania, gdyż kredka gładko sunie po podłożu, a prace wykonane tłustą pastelą są trwałe i odporne na światło. W trakcie zajęć dzieci miały okazję w prostych ćwiczeniach poznać możliwości i efekty malarskie, jakie dają pastele, stworzyć swoją własną zdrapywankę, a także poćwiczyć poznane efekty kolorując fantazyjny obrazek z kolorowymi domkami.

PRACE PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

PRACE PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

Styczeń to miesiąc, w którym swoje święto obchodzą nasze Babcie oraz Dziadkowie i z tej okazji na naszych zajęciach plastycznych już od drugiego tygodnia stycznia powstawały piękne kartki z życzeniami - dla Babć otwierane w kształcie dzbanuszka wypełnionego kwiatami, a dla dziadka w kształcie doniczki z wyciąganym od góry karnecikiem. Uzupełnieniem do kartek były upominki - własnoręcznie namalowane obrazki na płótnach w kształcie serc. P.S. Relacja z zajęć świadomie pojawia się z opóźnieniem na życzenie naszych uczestników, którzy chcieli zrobić miłą niespodziankę swoim Babciom i Dziadkom w dniu Ich święta🙂❤️

OSTATNIE PRZEDŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GOK

OSTATNIE PRZEDŚWIĄTECZNE ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GOK

W tym tygodniu odbyły się już ostatnie przedświąteczne zajęcia plastyczne. Mieliśmy dużo pracy bo nie dość, że kończyliśmy niedokończone na poprzednich spotkaniach prace🎄🎅, to jeszcze udekorowaliśmy pierniczki, które przygotowały dla nas panie z Klubu Seniora🤎. Oprócz tego udało nam się jeszcze z I grupą wykonać sympatycznego reniferka😀🦌. Przed nami dwutygodniowa przerwa świąteczna. Ponownie spotykamy się po Nowym Roku, w drugim tygodniu stycznia. Do zobaczenia i WESOŁYCH ŚWIĄT!!!🌟

SZOPKI W SŁOIKACH - WARSZTATY Z KLASĄ VII b

SZOPKI W SŁOIKACH - WARSZTATY Z KLASĄ VII b

W poniedziałek, 11 grudnia w Ośrodku Pracy Twórczej Hyblówka spotkaliśmy się z klasą VII b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Ropie na świątecznych warsztatach plastycznych, podczas których wspólnie wykonywaliśmy piękne bożonarodzeniowe dekoracje - Świętą Rodzinę w szkle z podświetleniem, które nadało pracom świątecznego blasku✨😍

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ZSZP W ŁOSIU

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ZSZP W ŁOSIU

6 grudnia był dniem pełnym wrażeń dla dzieci z klas 1-3 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łosiu. Nie dość, że odwiedził je Św. Mikołaj to jeszcze uczestniczyły w świątecznych warsztatach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury z projektowania własnych bombek. Kreatywności nie było końca. W świątecznym nastroju powstało mnóstwo pięknych prac🙂.

MIKOŁAJKOWO

MIKOŁAJKOWO

Dzień 6 grudnia to dzień Św. Mikołaja i to wydarzenie zainspirowało nas do wykonania świątecznych Mikołajów na choinkę. Na wtorkowych zajęciach wykonaliśmy aż dwa wzory🙂, a już jutro spotkanie z II grupą i kolejne Mikołaje będą się tworzyć🙂

ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI NA CHOINKĘ

ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI NA CHOINKĘ

W tym tygodniu wykonywaliśmy aniołki na choinkę👼🎄. Starsze dzieci miały troszkę trudniejsze zadanie, bo do wykonania swoich zawieszek musiały użyć igły i nitki🪡🧵. Młodsze dzieci zrobiły łatwiejszy wzór, niewymagający szycia. Wszystkie prace wyszły pięknie!

Bombki z płyt CD

Bombki z płyt CD

Tylko miesiąc dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia, dlatego już w tym tygodniu rozpoczęliśmy prace plastyczne w tematyce świątecznej. Na tych pierwszych świątecznych zajęciach stare płyty CD dostały nowe życie i zamieniły się w bombki, które będą mogły zawisnąć nie tylko na choince, ale też np. w okiennej aranżacji.

ODBIJAMY i MALUJEMY JESIENNE OBRAZKI

ODBIJAMY i MALUJEMY JESIENNE OBRAZKI

Na kolejnym spotkaniu malowaliśmy z dziećmi jesienne obrazki, tym razem farbami akrylowymi na specjalnych canvach do tego przeznaczonych. Aby ułatwić dzieciom pracę, przygotowaliśmy różne szablony, z których dzieci mogły wybrać coś dla siebie, aby następnie za pomocą kalki odbić swój obrazek i malować go farbą akrylową. W ten sposób nie tylko ćwiczymy technikę malowania akrylem, ale również świetnie się bawimy bo wszyscy kochamy farby, zwłaszcza w ponure dni, kiedy to za ich pomocą możemy wnieść trochę koloru😁🎨. We wtorek spotkaliśmy się z I grupą, a dziś kolejne spotkanie z grupą II🙂.

95873