Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

styczeń 2020

Treść

 07-08.01.2020 – Ptaszki z włóczki

Po długim oczekiwaniu na śnieg, zima w końcu zawitała do nas i mimo, że nie jest ona spektakularna to jednak przypomniała nam o zwierzętach zimujących na zewnątrz, w szczególności o ptaszkach bo to one właśnie były tematem przewodnim naszych ostatnich zajęć plastycznych.

Dzieci wykonały z włóczki różne kolorowe ptaszki, a także z papierowych kubeczków domki dla nich. Zajęcia te miały na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę opieki i dokarmiania ptaszków w okresie zimowym, które bez naszej pomocy mogą nie przeżyć na mrozie bez jedzenia i schronienia.

 13-14.01.2020 – Upominek z okazji Dnia Babci – igielnik 

W przyszłym tygodniu przypada święto naszych Babć i Dziadków. W związku z tym, na ostatnich zajęciach, dzieci wykonały igielniki, które będą doskonałym upominkiem dla naszych babć. Igielniki te służyć będą do przechowywania igieł oraz innych krawieckich bibelotów. W przyszłym tygodniu planujemy wykonać upominki dla dziadków.

 

20-21.01.2020 – Dzień Dziadka – krawatowe upominki

 

Kolorowe krawaty zdominowały nasze ostatnie zajęcia, ponieważ to one były tematem przewodnim naszych spotkań w Łosiu i Ropie, na których przygotowywaliśmy upominki dla naszych Dziadków z okazji ich święta. Koniec końców gotowe krawaty zawisły na wieszakach, ale nie w szafie lecz na kartkach okolicznościowych. Oprócz kartek powstały również zabawne krawaty do zawieszenia na szyi, które w Dniu Dziadka nie tylko ozdobią swetry i koszule naszych dziadków, ale także wywołają uśmiechy na ich twarzach J

95873