Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

luty 2020

Treść

 11-12.02.2020 – Różane drzewka szczęścia  

Na ostatnich zajęciach plastycznych wyrosły nam śliczne różane drzewka, które będą nie tylko ozdobą domowych pomieszczeń, ale być może przyniosą nam również odrobinę szczęścia…  

18-19.02.2020 – Kocie obrazy 

W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień  Kota, dlatego nasze ostatnie zajęcia poświęciliśmy właśnie tym zwierzakom. W pierwszym etapie za pomocą kalki dzieci odbiły na deseczkach kocie kontury, a następnie malowały je temperą. Ta lekcja miała również na celu utrwalanie wiadomości z tematyki mieszania kolorów. Uczestnicy dostali 5 kolorów farby: czerwony, niebieski, żółty, biały i czarny, z których musieli wydobyć inne potrzebne barwy, tj.: zielony, pomarańczowy, różowy, szary, brązowy, itp.  

25-26.02.2020 – Bajkowe obrazki  

Po ostatnich zajęciach wpadliśmy w wir malowania. Tym razem, dla odmiany, w ruch poszły kredki J A tematem przewodnim naszych prac byli bohaterowie z bajek animowanych, chociaż zdarzyły się również postacie ze świata zabawek, choćby takie jak laleczki LOL Suprise lub wychodzący zupełnie poza schemat bukiet kwiatów. Ale to dzieci same wybrały sobie temat swoich obrazków bo jak wiadomo malujemy to co lubimy i co nam sprawia przyjemność.

 

76144