Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

wakacyjne zajęcia plastyczne

Treść

KOLOROWANKA RELAKSACYJNA - na ten temat poświęciliśmy dwa spotkania. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały jak wygląda taka kolorowanka. Otrzymały gotowe szablony do pokolorowania, a sama kolorowanka była w wakacyjnym nastroju, ponieważ przedstawiała dwa niezwykłę koty, które w czasie wakacji zwiedzają świat. Na drugich zajęciach dzieci wykonały własne kolorowanki relaksacyjne według własnego pomysłu, projektu i wykonania. Powstało wiele pięknych, fantazyjnych i niezwykłych prac, czarujących kolorami.

Przedstawiamy Państwu krótki filmik, podsumowujący nasze pierwsze wakacyjne zajęcia plastyczne, poświęcone kolorowankom relaksacyjnym.🖍🖍🖍😉

LINK DO FILMU: https://www.youtube.com/watch?v=9CapUODPeXY

 


 NAKLEJKI - na ostatnich zajęciach plastycznych dzieci wykonywały naklejki według własnych projektów. Powstało wiele ciekawych prac. Były zwierzątka, pojazdy, owoce, kwiaty i postacie z gry. W galerii przedstawiamy kilka zdjęć z naszych zajęć.

Do wykonania takiej naklejki wystarczy papier śniadaniowy, taśma klejąca bezbarwna, nożyczki, kartka papieru, kredki lub flamastry i własny pomysł na niewielki rysunek J Wykonanie naklejki nie jest trudne, a sprawia wiele radości, zwłaszcza kiedy nasze rysunki będą zdobiły okładki zeszytów bądź innych przedmiotów.


MASA SOLNAniezwykle prosta do samodzielnego wykonania masa plastyczna składająca się z mąki, soli oraz wody. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały przepis oraz nauczyły się wyrabiać takie ciasto, bo jak się okazało większość z nich po raz pierwszy miała styczność z masą solną. Kiedy masa była gotowa, można było formować, lepić lub wycinać z foremek konkretne kształty i elementy. Powstało wiele figurek i płaskorzeźb. Po tych pierwszych zajęciach z masą solną pozostawiliśmy nasze prace do wyschnięcia, aby za tydzień do nich powrócić i wymalować je kolorowymi farbami akrylowymi.  

76144