Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Warsztaty praktyczno-ekologiczne

Treść

Warsztaty praktyczno-ekologiczne „Budujemy domki dla pszczół samotnic i innych owadów zapylających”

Kolejna odsłona warsztatów w projekcie „Z naturą za pan brat” to rodzinne warsztaty budowy domków dla pszczół samotnic i innych owadów zapylających”. Zajęcia prowadzi Pani Ania Horoszko z Pracowni zając design, dla której drewno, jako materiał nie ma tajemnic.

A na warsztatach, przez sześć kolejnych poniedziałków, w dwóch grupach wiekowych będziemy robić cudne domki. Powstanie też hotel dla pszczół samotnic, który wybudujemy przy placu zabaw w centrum miejscowości Ropa. Razem z Panią Anią dzieci i rodzice poznają tajniki budowy takich domków. Będziemy mierzyć, ciąć, wiercić, zbijać, wkręcać, szlifować, malować (i jeszcze pewnie wykonywać wiele innych czynności) korzystając z materiałów naturalnych i recyklingowych zgromadzonych przez uczestników projektu. A wstępem do prac praktycznych były rysunki malowane przez dzieci farbami, które przedstawiały ich pomysł na domek dla owadów.

Kolejny dzień warsztatowy za nami. A w poniedziałkowe popołudnie w GOK działo się dużo. Dzieci lepiły błotne kwiaty i zwierzątka, wykorzystując roślinne motywy, Pomagały swoim mamom w cięciu i układaniu szyszek i rurek w drewnianych konstrukcjach.

Podczas kolejnych warsztatów nasze domki i hotele dla owadów zapylających nabierają ostatecznych kształtów. Już wkrótce będziemy montować nasze dzieła w ogródkach przydomowych uczestników warsztatów oraz przy placu zabaw w centrum gminy Ropa. Frajda dla dzieci też jest ogromna. Mamy uczestniczące w warsztatach niejednokrotnie odkrywają, że tak zwane męskie zajęcia wcale nie są trudne a ich pociechy kreatywnie się bawią. Współpraca kwitnie a powstające domki są niesamowite. Zapraszamy na fotorelację.

Warsztaty praktyczno-ekologiczne zakończone. Obok placu zabaw w centrum wsi Ropa powstały hotele dla pszczół samotnic i innych owadów zapylających:). Także w ogrodach uczestników projektu już niedługo zamieszkają pożyteczne owady. Praca rodziców i ich pociech została dostrzeżona przez Gazetę Krakowską, z czego się bardzo cieszymy. Pracy było dużo, lecz efekty wynagrdzają wszelki trud. 

A już w wkrótce, dzięki zaangażowaniu uczestników projektu plac przy hotelu dla pszczół, zakwitnie różnokolorowymi barwami. Będziemy sadzić byliny, zioła i inne rośliny będące pożytkiem dla owadów. Zapraszamy na kolejne relacje.

   

 

93157