Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Wernisaż wystawy Konkursu rysunku Satyrycznego Roponioska 2019

Treść

Wernisaż wystawy ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Satyrycznego ROPONIOSKA 2019 miał miejsce podczas Święta Maziarzy Łosiańskich, 4 sierpnia 2019r. Było wesoło i  ciekawie a to za sprawą rysunków satyrycznych zgłoszonych do konkursu, którego hasło brzmiało:  „A TAK TO SIĘ ZACZĘŁO...”  (prapoczątki przemysłu naftowego). Wernisażowi towarzyszyła kura Roponioska, z którą można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.  W wernisażu wzięli udział nagrodzeni a także uczestnicy Konkursu i licznie zgromadzona publiczność. Przybyłym na wernisaż nagrodzonym wręczono pamiątkowe dyplomy i vouchery z nagrodą.

Wystawę można oglądać przez do 4 września w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu.

Święto przyciągnęło na teren Zagrody liczną publiczność. Nawet deszcz i burza nie przeszkodziły w znakomitej zabawie. A to dzięki licznym atrakcjom i wspaniałej muzyce w wykonaniu Darii Kosiek, Rut Uwitych oraz gwiazdy wieczoru Orkiestrze Świętego Mikołaja.

W tym roku motywem przewodnim imprezy była ropa. Ta ciecz, zwana kiedyś olejem skalnym, która w Łosiu dała początek zawodowi maziarza, była inspiracją do różnych wydarzeń podczas tej imprezy.

Konkurs Rysunku Satyrycznego ROPONIOSKA realizowany był przez Gminny Ośrodek kultury w Ropie i Bartłomieja Belniaka w ramach projektu „Małe historie w wielkim odkrywaniu” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Współorganizatorami imprezy byli Gminny Ośrodek Kultury w Ropie oraz Zagroda Maziarska w Łosiu – oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

Wspierali nas: Bank Spółdzielczy w Golicach, Muzeum Karykatury w Warszawie, Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury, Gorlice.tv

93157