Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

grudzień 2019

Treść

 3-4.12.2019 – Kartki świąteczne

Zgodnie z obietnicą, kolejne spotkanie poświęciliśmy kartkom świątecznym. Tym razem tworzyliśmy je w technice quilling. Jest to technika z rodzaju papieroplastyki, polegająca na tworzeniu ozdób z wąskich paseczków, zwiniętych w kształt sprężyny i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Jak się okazało dla dzieci stanowiło to nie lada wyzwanie, ale małymi kroczkami udało się okiełznać sprężynujące i uciekające paseczki.  

10-11.12.2019 – Aniołki na choinkę 

W tym tygodniu wspólnie z dziećmi stworzyliśmy aniołki. Do ich zrobienia wykorzystaliśmy płatki kosmetyczne, trochę kolorowej włóczki  i ozdoby, tj. cekiny, koraliki, tasiemki. Z powyższych materiałów powstały śliczne zawieszki, które już za tydzień ozdobią nasze świąteczne choinki. 

17-18.12.2019 – Gwiazdki i choinki na choinkę 

Możemy już ubierać nasze choinki, ponieważ zakończyliśmy prace nad ozdobami. Tym razem wykonaliśmy gwiazdki i choineczki – kolejne zawieszki, które będą zdobić nasze drzewka świąteczne. Do ich wykonania potrzebowaliśmy kilka kolorowych wstążek, kawałek tekturki, trochę włóczki i jedlinki oraz nożyczki i klej na gorąco.

To były ostatnie zajęcia w tym roku. W ramach podsumowania zapraszamy gorąco do obejrzenia fotogalerii z całego roku 2019. 

Razem z dziećmi życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU, w którym widzimy się już niebawem!!! 

95871