Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Podsumowanie pracy od 1.10.2018 - 05.02.2019

Treść

Zajęcia plastyczne w Łosiu prowadzone są już od dłuższego czasu i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci przedszkolnych, jak i starszych, w wieku szkolnym.

W roku szkolnym zajęcia mają charakter cykliczny i organizowane są dla dzieci, które w drodze naborów, zgłosiły chęć udziału. Są to zajęcia odpłatne w kwocie 20,00 zł/mc. W okresie wakacyjnym, czy też feryjnym, organizowane są dodatkowe nabory. W tym czasie wszystkie zajęcia prowadzone są nieodpłatne jako forma organizacji czasu wolnego w dni wolne od nauki szkolnej.

Z początkiem roku szkolnego 2018/2019 nastąpiły drobne zmiany w organizacji zajęć. Od tego czasu grupa dzieci składająca się (na chwilę obecną) z 18 osób, podzielone zostały na dwie grupy. Grupa I przychodzi na zajęcia w poniedziałki, II we wtorki. Zajęcia prowadzone są naprzemiennie przez panie: Karolinę Niezgodę (zajęcia plastyczne) oraz Idalię Ferenc (zajęcia ceramiczne). Dzięki temu wszystkie dzieci mogą skorzystać z obu form przy jednej opłacie miesięcznej. Wcześniej zajęcia plastyczne i ceramiczne były traktowane odrębnie.

Każde zajęcia wnoszą coś nowego, staramy się różnicować tematy zajęć, aby dzieci się nie nudziły i nie zrażały do technik plastycznych. W dużej mierze pracujemy na filcu, miękkim i przyjemnym w dotyku materiale, bardzo wdzięcznym do pracy z dziećmi. Można z niego robić niemal wszystko, począwszy od płaskich wycinanych elementów, po przedmioty przestrzenne. Przy okazji dzieci mogą zapoznać się z igłą i nicią, ponieważ często zamiast łączenia elementów klejem, próbujemy je pozszywać.

Końcem ubiegłego roku (od października do grudnia) na zajęciach plastycznych realizowaliśmy takie tematy jak: magnesy na lodówkę, własnoręcznie wykonane notesiki, okładki na notatniki, skarpety świąteczne oraz ozdoby na choinkę.

Oprócz tego na zajęciach z panią Idalią Ferenc dzieci lepią w glinie, malują swoje ceramiczne dzieła sztuki oraz malują na szkle.

Fotografie z tych zajęć po kliknięciu w link

 

 

Od początku roku kalendarzowego 2019, zrealizowaliśmy tematy: krokodylki z wytłaczanek, malowanie farbami na deseczkach, zakładki do książek z wykorzystaniem filcu i wstążki.

Fotografie z tych zajęć po kliknięciu w link

W styczniu realizowane były zadania, w tym zajęcia plastyczne dla dzieci, w ramach ferii zimowych 2019, które szczegółowo przedstawione zostały w folderze  GALERIA 2019 - FERIE ZIMOWE 2019.

Zapraszamy do śledzenia naszych dalszych działań na zajęciach plastycznych w Łosiu.

 

87928