Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Wystawa prac i rękodzieła

Treść

Inicjatywa wraz z akcją charytatywną  „Od nas dla Was, bo razem możemy więcej” miała swój finał 20 października b.r. Piękna, jesienna pogoda sprzyjała wystawie i pokazowi tego, co wspólnie wykonali rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie, w tym ich  niepełnosprawni koledzy. A było co oglądać i podziwiać.  Na drewnie wypalone zostały istne cudeńka. Były motywy roślinne, religijne, krajobrazy, motta i złote myśli a nawet Merilyn Monroe. Kolorowo i pachnąco było także od naturalnych mydełek o przeróżnych kształtach i dodatkach. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

O prace z ust oglądających padały pytania: Czy takim pięknym mydełkiem można się myć? Jak zrobić tak piękny rysunek na drewnie? I czy to w ogóle jest możliwe?

Tak, jest to możliwe jeżeli uczestnicy i  prowadzący dadzą z siebie dużo zaangażowania.  

Ponadto rodzice i ich pociechy swoje zaangażowanie przekuli także w organizację Charytatywnego Kiermaszu Słodkości, którego celem było wsparcie dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ze Szkoły Podstawowej nr 2, które wymagają stałej, kosztownej rehabilitacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję. Rodzicom i młodzieży za pyszne ciasta i ciasteczka oraz obsługę stoiska a mieszkańcom Gminy za hojność i okazane wsparcie.

Inicjatywy takie pokazują, że tkwi w Nas ogromna moc.

 

101431