Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Kermesz w Łosiu - Fotorelacja

Treść

Kermesz Łemkowski w Łosiu, inaczej Odpust parafialny Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, to okazja do wspólnego świętowania mieszkańców naszej gminy, zarówno Łemków jak i Pogórzan. Kermesz odbył się w  Łosiu 21 września 2019 r. z inicjatywy grupy Łemków z Łosia oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie. Odpust rozpoczął się uroczystą Mszą św. w Cerkwi pw. NNMP w Łosiu i poświęceniem tablicy pamiątkowej z okazji 125-tych urodzin poety łemkowskiego rodem z Łosia – Jakuba Dudry. Część artystyczna, wspólne gotowanie oraz poczęstunek potraw łemkowskich odbyły się w Zagrodzie Maziarskiej i Remizie w Łosiu. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Gminy Ropa jak i gości spoza gminy.

Wystąpił znany chór męski Żurawli oraz zespół dziecięco- młodzieżowy Łemkowski Pierścionek w licznych choreografiach. Była to okazja do uczty muzycznej i obejrzenia na żywo tańców łemkowskich.

  

Podczas imprezy można było skorzystać z przejazdu tradycyjnym wozem maziarskim zaprzęgniętym w konie, po łosiańskich dolinach. Kermesz zakończyła biesiada ze wspólnymi śpiewami z tradycyjną muzyką łemkowską.

 

101431