Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Warsztaty w projekcie ENERGIA TRADYCJI

Treść

W ramach projektu "ENERGIA TRADTCJI" realizujemy warsztaty dla zróżnicowanej grupy. W naszych warsztatach biorą udział zarówno dorośli jak i młodzież oraz dzieci. Angażujemy szereg osób w nasze warsztaty teatralne i muzyczne. Powoli rodzi się koncepcja naszej sztuki, by poprzez liczne próby wybrać naszą sztukę, którą planujemy zrealizować podczas Jarmarku Św. Michała w Ropie końcem września b.r.  Będzie to sztuka „Ciocia na wydaniu” Józefa Blizińskiego, której akcja będzie się działa przy dworze w Ropie w latach 30-tych XX w. Podczas części zajęć prowadzonych przez Krzysztofa Pomietło z Teatru Nowego w Nowym Sączu i Jakuba Cetnorawskiego towarzysza nam ekipa filmowa. Z realizacji projektu powstanie bowiem film dokumentalny, który będzie promował lokalną kulturę a także będzie podsumowaniem naszych działań.

W kolejnym etapie działań do naszej ekipy dołączyły młode dziewczynki, które pod okiem Pani Marii Zagrajczuk i Anny Czuchty pomogły uatrakcyjnić naszą sztukę. Cały czas rodziła się pomysły i realizowaliśmy scenografię do sztuki oraz oprawę muzyczną. Przy współpracy wielu osób powstała piosenka „Teatr dziejów Ropy”, który mówi o naszej lokalnej historii.

Nasze wysiłki i praca już niedługo będą przedstawione szerokiej publiczności podzczas premiery spektaklu wraz z oprawą muzyczną, choreografią i scenografią stworzoną na potrzeby realizacji na Jarmarku Św. MIchała.

Projekt realizowany jest przez GOK Ropa a dofinasowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje 2021"

95871