Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Spotkanie organizacyjne, I spotkanie warsztatowe

Treść

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie od roku 2019 przejął działania na rzecz Seniorów, którzy od pewnego  czasu  spotykali się dotychczas w domu katechetycznym w Ropie,  w ramach zadania pn. „Prowadzenie ośrodka wsparcia dla osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” Fundacji „Szlachetne Zdrowie…”.

Wraz z zakończeniem się projektu, zwarta oraz pełna chęci do dalszego działania grupa Seniorów została objęta naszym patronatem. Spotkania z Seniorami odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w godzinach przedpołudniowych, w domu katechetycznym w Ropie.

W styczniu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, którego celem było omówione propozycji tematów na kolejne spotkania. Uczestnicy zgłaszali własne pomysły i uwagi. W burzy mózgów powstał plan działania na kolejne miesiące. W pierwszym przedsięwzięciu Seniorzy wykonają stroiki wielkanocne dla chorych, starszych osób w ramach corocznej akcji organizowanej przez Parafię.

5 lutego 2019 r. miało miejsce drugie spotkanie, na którym Seniorzy rozpoczęli prace nad stroikami. W pierwszym dniu prac manualnych, uczestnicy  wykonywali elementy, jakim były obszywane filcowe serca.

Kolejne warsztaty będą chwilą przerwy od produkcji serc z materiału, na rzecz serc z piernika, które z okazji Walentynek, Seniorzy będą wypiekać oraz ozdabiać własnoręcznie.

Jednak po tej krótkiej przerwie powrócimy do ozdób świątecznych, nad którymi pracować będziemy aż do Wielkanocy.  

Poniżej przedstawiamy kilka ujęć z dotychczasowych spotkań. Wraz z upływem czasu galerię tą będziemy wzbogacać o nowe fotografie. Zachęcamy i zapraszamy do jej śledzenia.  

Zdjęcia

101431