Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Małe historie w wielkim odkrywaniu

Treść

 

Materiały zamieszczone na podstronie dotyczącej projektu "Małe historie w wielkim odkrywaniu" dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0

 


 

Zapraszamy młodzież do zapisów na warsztaty w Projekcie "Małe Historie w wielkim odkrywaniu".

Dzięki uczestnictwie w Projekcie weźmiesz udział w ciekawych i nowatorskich warsztatach. Możęsz wziąć udział w zajęciach rysunku satyrycznego i ilustracji lub w warsztatach street-artu.

Wstępem do projektu będzie udział w warsztatach w Skansenie Przemysłu Naftowego "Magdalena" w Gorlicach.  Poznasz tam ciekawe historie o naszym regionie związane z wydobyciem "oleju skalnego" i początków przemysłu naftowego. Dzięki przybliżeniu historiom, legendom i opowieściom o naszym dziedzictwie wyzwolisz swoją kreatywność, która przerodzi się w artystycznym wymiarze.

A w planach mamy, że w Ropie powstanie mural inspirowany historiami z ropą naftową w roli głównej.  5-dniowe arsztaty poprowadzi Mariusz Brodowski - Mgr Mors z Nowego Sącza. Powstaną także ilustracje i rysunki satyryczne pod okiem Bartłomieja Belniaka. A tematem przewodnim rysunków będzie temat: A TAK TO SIĘ ZACZĘŁO - prapoczątki przemysłu naftowego.

Zapraszamy zainteresowanych. Szczegóły w GOK Ropa, pod nr tel. 18 353 06 11 i na plakacie.

Do pobrania zgoda na udział w warsztatach.

Zasady udziału w projekcie.


 

Miło nam poinformować, że projekt Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie znalazł się wśród nagrodzonych dofinansowaniem projektów ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Jest to drugie dofinansowanie w ramach tego Programu, o które walczy wiele instytucji w całym kraju. Nasz wniosek znalazł się wśród 121 nagrodzonych zadań na prawie 700 złożonych wniosków. Tym bardziej się cieszymy.

Celem głównym projektu jest popularyzacja niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu gorlickiego oraz promocja twórczości artystycznej, mająca w sobie odniesienia do legend i historii związanych z olejem skalnym, początków przemysłu naftowego i rodzeniem się nowych zawodów, w tym zawodu  maziarza oraz historii naftownictwa w regionie gorlickim, zarówno w skali mikro jak i makro.

Ma być on dedykowany dwóm bezpośrednim grupom odbiorców – dorosłym i młodym rysownikom – profesjonalistom i amatorom (konkurs rysunku satyrycznego o zasięgu ogólnopolskim) oraz młodzieży (warsztaty street artu, rysunku satyrycznego i ilustracji).

Zapraszamy do udziału.

 

 

 

............................................................................................................................................................................................................................

  

 

 

93157