Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki
Dzień Seniora

Dzień Seniora

DATA I GODZINA
Sobota, 18 listopada 2023
godz. 9:00

Treść

Światowy Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada i z tej okazji, w sobotę 18 listopada w naszej Gminie odbyło się wspólne spotkanie.

Dzień Seniora rozpoczęła Msza św. w intencji osób starszych. W nowej Świetlicy Wiejskiej przy Urzędzie Gminy w Ropie odbyło się uroczyste spotkanie z występami artystycznymi. Seniorów powitał wójt Karol Górski, który życzył zebranym wszelkiej pomyślności. W miłej i radosnej atmosferze upłynął czas spotkania, podczas którego wysłuchaliśmy współczesnych piosenek zaśpiewanych przez młode uczestniczki Koła Wokalnego działającego przy GOK, a także zobaczyliśmy scenkę teatralną „Przysły Kumy w nawiedziny” w wykonaniu naszej międzypokoleniowej grupy teatralnej TAK, JEST! oraz pokaz mody na ludowo sprzed lat. Wydarzenie zakończył poczęstunek oraz wspólne śpiewy wraz z zespołem Okaryna.

Wydarzenie to zosto zrealizowane z wykorzystaniem nowo nabytego sprzętu i wyposażenia w ramach projektu "Nowe perspektywy rozwoju Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie" dofinasowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. 

 

88243