Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki
Spotkanie Noworoczne 2023

Spotkanie Noworoczne 2023

DATA I GODZINA
Sobota, 28 stycznia 2023
godz. 16:00
TRWA DO:
Niedziela, 29 stycznia 2023
godz. 17:30
LOKALIZACJA
Hala Sportowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ropie

Treść

Spotkanie Noworoczne to wydarzenie, które już od wielu lat wpisane jest do kalendarza kulturalnego naszej gminy, organizowane przez Wójta gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury. Tegoroczne spotkanie odbyło się 28 stycznia w hali sportowej w Ropie.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Parlamentu, Województwa Małopolskiego, Rady Powiatu Gorlickiego oraz naszej gminy. Swoją obecnością zaszczycili nas: Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP, Wiktor Durlak – Senator RP, Jadwiga Wójtowicz – Radna Województwa Małopolskiego, Maria Gubała – Starosta Powiatu Gorlickiego, Witold Kochan – Przewodniczący Rady Powiatu i Jan Morańda  - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Obecni byli również Proboszczowie Parafii w Ropie i w Łosiu: Ks. Stanisław Porębski, Ks. Jan Adamczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Ropa – Bogusław Łukaszyk, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Ropa – Daniel Korzeń i radni. Z ramienia władz gminy obecni byli: Renata Lisowicz – Skarbnik Gminy Ropa oraz Janusz Konior – Sekretarz Gminy Ropa. Wśród znamienitych gości obecny był również Józef Ostrowski - Honorowy Obywatel Gminy Ropa. Nie zabrakło też dyrektorów i kierowników jednostek gminnych, przedstawicieli mediów, prezesów lokalnych stowarzyszeń i organizacji oraz mieszkańców. Głównym celem imprezy było podsumowanie minionego roku w zakresie najważniejszych działań gminy oraz przedstawienie planów działań przyjętych do realizacji na rok bieżący, co zostało zaprezentowane w prezentacji multimedialnej przez Karola Górskiego – wójta gminy. Po prezentacji wójt wraz z przewodniczącym rady złożyli wszystkim obecnym życzenia noworoczne. W dalszej kolejności głos zabierali zaproszeni goście, którzy z uznaniem podkreślali dokonania jakie zostały zrealizowane w naszej gminie w ostatnim okresie, czego efektem jest 90-te miejsce w kraju wśród 1523 gmin wiejskich w XVIII Rankingu Samorządów „Rzeczypospolitej”. Ranking ten ocenia dokonania miast i gmin pod kątem zrównoważonego rozwoju, czyli działań, które są wyrazem dbałości o lokalną społeczność i środowisko, przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania.

W części artystycznej kolejno zaprezentowały się zespoły działające przy GOK: orkiestra dęta, dzieci i młodzież z Grupy Teatralnej „Tak jest” oraz Zespół Regionalny Okaryna wraz z Zespołem Regionalnym „Spod Pustek” z Łużnej. Zespoły: Okaryna i Spod Pustek prowadzone przez Renatę Tarsę, wystąpiły we wspólnym przygotowanym na tę okoliczność programie. Było to możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy naszych instytucji kultury.

Spotkanie zakończyła degustacja potraw przygotowana przez niezawodne panie z KGWiG w Ropie, za co składamy im serdeczne podziękowanie. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i realizacji tego wydarzenia, zespołom, jak również wszystkim uczestnikom imprezy.

Relację ze spotkania można obejrzeć na portalu Gorlice tv (link:  Spotkanie noworoczne w Ropie - Gorlice TV

87928