Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki
WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

DATA I GODZINA
Piątek, 11 listopada 2022
godz. 18:00  -  19:00
LOKALIZACJA
KOŚCIÓŁ PW. MBWW W ROPIE

Treść


RELACJA Z WYDARZENIA

Wieczorem w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych odbył się koncert „PRZEZ KREW DO WOLNOŚCI” z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru parafialnego Virtute Deo i orkiestry kameralnej wspaniale wybrzmiały w kościelnych murach. Podniosłą, ale też czasem nieoczywistą muzykę uświetnił występ solistów, P. Krzysztofa Libera, ks. Marcin Bukowca a na zakończenie Amelii Spólnik, Magdaleny Koszyk i ks. Marcina w utworze Mamo tyś płakała. Dyrygentem całego wydarzenia był Jakub Cetnarowski. Oprawę słowną koncertu przygotowała Zuzanna Matuszyk a prezentowali Wiktoria Rówińska i Paweł Rewak.

Koncert, na który tak licznie przybyli mieszkańcy, gospodarze gminy z P. Karolem Górskim- Wójtem Gminy i P. Bogusławem Łukaszykiem - Przewodniczącym Rady Gminy na czele, został nagrodzony owacją na stojąco. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Poseł Elżbieta Zielińska.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie uroczystości, w tym pomoc techniczną ks. Marcinowi i ministrantom, Dawidowi Różycki za piękne zdjęcia, a także przygotowanie poczęstunku dla występujących przez nasze niezawodne panie z KGWiW.

Gorąco dziękujemy występującym za poświęcony czas na próby i energię, która przerodziła się w piękny występ i wspaniałe przeżywanie Święta Odzyskania Niepodległości.

75994