Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Jubileusz 10-lecia Zespołu Regionalnego OKARYNA

Aktualności

Treść

Zespół Regionalny Okaryna, to zespół funkcjonujący w Ropie, który powstał z inicjatywy Pani Marii Zagrajczuk - Prezes Stowarzyszenia Miłośników Wsi Ropa i Zdzisława Niezgody – dyrektora GOK a prowadzony przez instruktor tańca i choreografii Panią Renatę Tarsę, a także przez kilka lat instruktora muzycznego Pana Jerzego Nowickiego. Miło nam było gościć na tym wydarzeniu byłych członków Zespołu, zaproszonych gości a także przybyłych mieszkańców naszej gminy.

Jubileuszowy występ Zespołu rozpoczął uroczysty polonez. W kolejnych częściach wystąpiła grupa śpiewacza z pieśniami z regionu Pogórza, zaprezentowane zostały tańce charakterystyczne dla naszego regionu, min. drąg, furtok, haciok, sabasówka. W tańcach wsparł nas zaprzyjaźniony zespół Spod Pustek z Łużnej. Najmłodsi członkowie Zespołu przygotowali niespodziankę muzyczną i podziękowania dla założycieli i poprzedników, którzy ten zespół tworzyli. Naszemu zespołowi przygrywał na akordeonie Zdzisłąw Niezgoda oraz Kapela Pogórzanie.

Wspomnienia tych wspólnych lat z zespołem poprowadziła Pani Maria Zagrajczuk, która przypomniała początki powstania zespołu. Te dziesięć lat to czas pięknych, wesołych chwil, ale też trudnych i smutnych momentów. Czas radości i wesela oraz czas pożegnań. Nie ma z nami i nigdy już nie zaśpiewają i nie zatańczą na naszej ropskiej ziemi - Pani Barbara Marosz, Pani Janina Zagórska Pan Bronisław Obrzut oraz Pan Jan Biszko.

Ta dekada to lata wytężonej pracy całego Zespołu, w których instruktorzy dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami, a uczestnicy Zespołu wkładali całe serce w doskonalenie występów. A to wszystko po to, by nasza rodzima kultura pogórzańska, wciąż była żywa i napawała nas dumą z własnych korzeni i tradycji płynących od naszych przodków.

Życzenia na ręce Zdzisława Niezgody dyrektora GOK złożyli Karol Górski wójt gminy i przewodniczący rady Bogusław Łukaszyk, życząc kolejnych jubileuszy i powodzenia w dalszych zamierzeniach. Został odczytany list gratulacyjny od Jana Morańdy, byłego wójta gminy, sympatyka naszego zespołu. Członkom Zespołu zostały wręczone podziękowania oraz upominki z przypinką z logo Zespołu.

Impreza zakończyła się wiejską potańcówką ze świetnym Zespół Zrywni, który porwał do tańca i świetnej zabawy uczestników. Troszkę nam tylko szkoda, że pomimo dużej reklamy w naszym lokalnym środowisku (plakaty, ogłoszenia parafialne, facebook, indywidualne zaproszenia w mediach społecznościowych) zawiodła frekwencja na wydarzeniu i ilość par i osób tańczących na potańcówce, jak na tak dużą gminę. Wierzymy jednak gorąco, że duży sens mają takie imprezy, które promują naszą kulturę. I myślimy, że Ci którzy byli obecni, świetnie się bawili.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia gorące podziękowania.

101431