Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Czerwcowe zajęcia w Klubie Seniora

Aktualności

Treść

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, czyli dosłownie ósmy dzień świętowania tego ważnego Święta w kościele  rzymskokatolickim, w tym roku przypadło na początek czerwca . Tradycyjnie na zakończenie Oktawy świeci się wianki z ziół i kwiatów 🍀💮🌿🌼☘️🌸🍃🥀🌱🪷🍀. A tradycja zobowiązuje, żeby co roku kultywować ten piękny zwyczaj i przekazywać go młodym pokoleniom. 
I dzisiaj taki piękny wianek przygotowałyśmy w Klubie Seniora. Był to też czas aby wspólnie przypomnieć sobie nazwy ziół i nagranie filmowe sprzed trzech lat- Jak wykonać wianek na Oktawę Bożego Ciała. Jutro będziemy świecić wianki w kościołach. 

Z Klubem Seniora z Ropy poznawaliśmy historyczne zakątki pięknego Tuchowa. Miałyśmy okazję zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Wzgórzu Lipowym, na którym majestatycznie góruje klasztor. Dla wielu Pań był to powrót do znanego im miejsca, do którego wielokrotnie wielu mieszkańców naszej gminy pielgrzymowało. To właśnie w Zakonie Redeptorystów w Tuchowie pełnił swoją kapłańską posługę Ojciec Jan Stec. 
Ważnym elementem naszej wizyty były odwiedziny w zaprzyjaźnionym Dom Kultury w Tuchowie . Dziękujemy za serdeczne przyjęcie Paniom - Dorocie i Marii oraz Seniorom z tuchowskiego Klubu Seniora, a także Panu Ryszardowi za wspaniałe oprowadzanie w Muzeum Miejskim.

101421