Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

MAJowe inspiracje

Aktualności

Treść

Już szumią kasztany i pachnie już wiosna, tak śpiewa Magda Umer.

🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳

A za oknem maj i kwitną kasztany, które na zajęciach w Klubie Seniora były dla nas pachnącą inspiracją. Korzystaliśmy ze sprawdzonych przepisów Herbiness na kasztanowe produkty dla zdrowia i urody tego wspaniałego surowca zielarskiego. Dzieliłyśmy się wiedzą zielarską a także sadzonkami cynii i tytoniu ozdobnego.

Zaokienne, Hyblówkowe widoki wciąż inspirują. Świerkowe choinki cieszą świeża zielenią młodych przyrostów 🌲🌲🌲.A co z nich można wyczarować?

A całkiem sporo zielarskich produktów. Wiele cennych związków i cudownego zapachu kryje się w tych pięknych, młodych pędach. Mogą posłużyć do wykonania syropów przy infekcjach dróg oddechowych, służyć przy aromaterapii, a susz z igliwia jako odwary i napary oraz kąpielach na bóle mięśni, czy reumatyczne.

A my na kolejnych zaj\eciach w Klubie Seniora wyczarowałysmy prostą sól do kąpieli i sałatek ( tak 😃 -taką solą można doprawić wiosenne sałatki, nada im pikantnego, cytrynowo-leśnego smaku i zapachu 😉 a także piling do ciała.

Zapraszamy do leśnych eksperymentów (ważne - wszelkie zielarskie surowce zbierajmy z dala od dróg, najlepiej w słoneczny dzień, nie ogałacając całej połaci surowca, w tym wypadku drzewa świerkowego 😊).

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy. Ciepłe, słoneczne dni, soczysta zieleń i kolory wiosennych kwiatów sprzyjają pobytowi na łonie natury. Dzisiaj w Klubie Seniora zażywałyśmy dobrodziejst kąpieli leśnych.

Kąpiel leśna - shinrin-yoku jest popularną metodą prozdrowotną na całym świecie. Polega na wolnych, relaksacyjnych spacerach wśród drzew i odbiorze naturalnego otoczenia wszystkimi zmysłami. Dzięki kąpielom leśnym można być zdrowszym, spokojniejszym i szczęśliwszym. Przebywanie na łonie natury pomaga też rozwinąć i wyostrzyć nasze zmysły.

Przy okazji nasze Panie odwiedziły ziołowy zakątek zlokalizowany w ogrodach dworskich w Ropie, który pomagały zakładać i pielęgnować.

101421