Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

FERIE ZIMOWE 2020

Treść

 PODSUMOWANIE I TYGODNIA FERII ZIMOWYCH Z GOK 

Pierwszy tydzień ferii minął w bardzo szybkim tempie, ale to dlatego, że nie mogliśmy narzekać na nudę.  Zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży od początku ferii cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Od poniedziałku do piątku  zeszłego tygodnia w naszych zajęciach udział wzięło łącznie 165 Uczestników. Wszystkie zajęcia odbyły się zgodnie z rozkładem podanym na plakacie.   

W poniedziałek wyświetliliśmy dzieciom piękny film przygodowy pt. „Bella i Sebastian”, w którym w poruszający sposób reżyser przedstawił historię przyjaźni młodego chłopca z psem o imieniu Bella. 

We wtorek i środę rozpoczęliśmy prace plastyczne - ramki na zdjęcia ozdabiane techniką Quilling oraz poznaliśmy podstawy  tworzenia Orgiami 3d. Dzieci nauczyły się składać moduły, z których na najbliższych zajęciach będziemy składać model pingwinka. Ramki na zdjęcia także okazały się pracą czasochłonną, dlatego też w tym tygodniu i ten temat będzie kontynuowany.  

Pod koniec ferii powstanie nie tylko pingwinek i ramka na zdjęcie, ale również niedźwiadek- filcowa Przytulanka uszyta własnoręcznie przez dzieci. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy pracę i nasze misie są już w trakcie wyszywania.  

We czwartek odwiedziliśmy Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Spotkanie zatytułowane „Co ma piernik do wiatraka” miało na celu głównie bliższe poznanie zbóż uprawianych dawniej na wsi i sposobów ich przetwarzania. Jak wiadomo do mielenia zboża wówczas wykorzystywano wiatraki i takie też modele wiatraczków ze sklejki dzieci za pomocą flamastrów i kredek ozdabiały własnoręcznie na warsztatach. Pod koniec spotkania czekał na nas poczęstunek – kiełbaska z grilla i gorąca herbata.  

A dziś rozpoczynamy kolejny i równie ekscytujący tydzień ferii. Przed nami: zajęcia sportowe, wyjazd do Kina Kolory na film pt. „Śnieżka i fantastyczna siódemka”, a także trzy spotkania tematyczne, na których będziemy dokańczać nasze jeszcze niedokończone  prace manualne. 

Zapraszamy do oglądania poniższej galerii fotograficznej, którą będziemy uzupełniać o kolejne zdjęcia.

 

54846