Przejdź do treści
Przykładowy Banner
Przejdź do stopki

Spotkanie Noworoczne

Treść

 Spotkanie Noworoczne, które odbyło się w Ropie 18 stycznia b.r. miało charakter podsumowania wydarzeń w Gminie Ropa w roku 2019 oraz przedstawienia planów i zamierzeń na rok 2020.  

Na spotkanie przybyli mieszkańcy naszej gminy, a także zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Wiktor Durlak – Senator RP, pani Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP, pani Jadwiga Wójtowicz - radna Sejmiku Wojewódzkiego. Władze powiatowe reprezentował pan Jan Morańda – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego, a w poprzednich kadencjach wójt naszej gminy, pani Barbara Baczyńska- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, st. kpt. Waldemar Krok– Z-ca Komendanta Powiatowego PSP, pan Jerzy Jemioła – Prezes Banku Spółdzielczego w Gorlicach. W spotkaniu wzięli udział proboszczowie naszych parafii: w Ropie – ks. Stanisław Porębski i Łosiu – ks. Jan Adamczyk oraz radni gminy Ropa, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy jednostek gminnych.  

Pan Karol Górski, Wójt gminy Ropa i gospodarz spotkania przedstawił zgromadzonym prezentację multimedialną dotyczącą zrealizowanych inwestycji, projektów i programów, które miały miejsce w 2019 roku,  oraz zaprezentował plany na rok 2020. Podziękował za współpracę i wsparcie różnych inwestycji pani Barbarze Bartuś, panu Wiktorowi Durlakowi, pani Jadwidze Wójtowicz oraz innym osobom współpracującym z gminą. Głos zabrali także goście deklarując dalszą współpracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju naszej gminy oraz złożyli życzenia noworoczne wszystkim zebranym. 

Podczas spotkania miała również miejsce krótka prezentacja gminnych wydarzeń kulturalnych, które miały miejsce w minionym roku oraz program artystyczny. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych, które powstały podczas zajęć plastycznych z panią Karoliną Niezgodą, prowadzonych w siedzibie GOK w Ropie oraz w budynku Remizy OSP w Łosiu. Ponadto odbyła się wystawa fotografii laureatów wszystkich edycji konkursu „Gmina Ropa w obiektywie – Cztery Pory Roku 2019”, który organizowany był w ubiegłym roku przez GOK w Ropie. 

Część artystyczną rozpoczął koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Cantores Carvatiani, działający przy Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Wspaniały występ został nagrodzony owacjami na stojąco. Przed publicznością zaprezentowały się również zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Ropie: wokalno – taneczny Zespół Regionalny Okaryna wraz z kapelą pogórzańską, który wykonał kilka żywiołowych utworów w choreografii pani Renaty Tarsy. Wystąpił również Dziecięco-Młodzieżowy Zespół, który przebrany w tradycyjne stroje kolędnicze z turoniem i gwiazdą na czele, zakolędowali zebranym, składając tym samym noworoczne życzenia, a także działająca od niedawna Orkiestra Dęta, prowadzona przez młodego i utalentowanego instruktora – Kubę Cetnarowskiego, która w swoim zróżnicowanym wiekowo składzie zagrała kolędy i marsza.  

Spotkanie zakończyła degustację potraw regionalnych wykonanych przez panie z Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy z Ropy. 

 

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA PONIŻEJ: 

 

 

 

54840