Blok nowe umiejętności

Treść

Blok warsztatowy nowe umiejętności był okazją dla naszych Mam do rozwijania własnych umiejętności i zainteresowań. Ponadto była to okazja do poznania kobiet, które będąc także mamami prowadzą własne firmy. Dla nich ich pasje przerodziły się w sposób na życie zawodowe. Podczas warsztatów nasze uczestniczki nie tylko mogły rozwijać swoje zainteresowania i uczyć się nowych rzeczy, miały także okazję do rozmowy z Paniami prowadzącymi własne firmy. Nasze instruktorki opowiedziały o swoich doświadczeniach w zakładaniu firmy i jej prowadzeniu. A dla uczestniczek zaproponowałyśmy dwa rodzaje warsztatów:

Warsztaty Eko dom i naturalne kosmetyki prowadzone były przez Wiktorię Muchę i Annę Czuchtę. Wiktoria prowadzi własną firmę kosmetyczną MydłoStacja, która na naszym lokalnym rynku produkuje naturalne kosmetyki i obecnie zatrudnia kilka osób w swojej firmie. Obie dziewczyny są pasjonatkami, tego co robią i w sposób przystępny wyjaśniały tajniki tworzenia własnych kosmetyków zarówno do ciała jak do domu. Podczas zajęć dziewczyny pod okiem naszych instruktorek wykonały min. ekologiczny płyn do naczyń, pastę do mebli i czyszczenia, peeling do ciała, maseczkę i krem. A wszystko to z wykorzystaniem naturalnych składników. Podczas tych warsztatów okazało się, że wiele z tych receptur jest prostych i możliwych do wykonania w domowym zaciszu a np.  własnoręcznie zrobiony krem to nie taka trudna sprawa, jakby mogło się wydawać.

Warsztaty dekoracji użytkowej poprowadziły Natalia Slisz wraz z Karoliną Borczyk oraz Katarzyna Siembab. Natalia prowadzi własną pracownię Milin Ogrody. Pod jej okiem powstały wspaniałe dekoracje - wieńce, stroiki na drzwi i stoły. Natalia zdradziła wiele tajników wykorzystania i zastosowania naszych rodzimych roślin w dekoracjach. Dzięki niej Mamy uczyły się wykorzystywać także recyklingowe materiały i wykonać stroiki inspirowane naturą. Drugi warsztat prowadzony przez Karolinę dotyczył także świąt i związany był z piękna tradycją wysyłania kartek. Naszym mamom zaproponowała wykonanie własnoręcznych kartek z wykorzystaniem techniki scrapbookingu. Kolejne warsztaty poświęcone były technice makramy oraz wykonania szydełkowej torebki. Zajęcia poprowadziła Kasia Siembab z Pozytywnie Nakręcona- Pracownia Rękodzieła Artystycznego. Kasia zdradziła swoje tajniki pracy ze sznurkiem i szydełkiem. W miłej i wesołej atmosferze, a często w ogromnym skupieniu pod czujnym okiem naszej instruktor powstały wspaniałe makramy oraz torebki.

Ponad trzy miesiące spotkań z prowadzącymi i instruktorkami, także Mamami, które są fachowcami w danej dziedzinie, prowadzą własne firmy i stawiają na rozwój, motywował do zmian i podejmowania różnych celów zawodowych.

Myślimy, że udział w projekcie był dla naszych Mam przygodą, inspiracją i odkrywaniem nowych umiejętności i możliwości. Dziękujemy za zaangażowanie naszym Mamom w realizację projektu a naszym prowadzącym za fachowe prowadzenie zajęć i moc pozytywnej energii.

Projekt "MAMY motywacje!" realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Ropie dofinansowany przez Fundacja BGK w programie "Skrzydła dla Mamy" edycja II.