Aktualności

Treść

Gminne Obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny. Msza św. koncelebrowana była prze ks. Proboszcza Stanisława Porębskiego, ks. Kazimierza Pawłowskiego oraz ks. Radosława Olejarza, który wygłosił okolicznościowe kazanie.

Po Mszy św. byliśmy uczestnikami pięknej akademii. Program „KOCHAM CIĘ POLSKO” przygotowany został przez dzieci i wychowawców, Panią Beatę Walkowicz i Panią Monikę Pękalę z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany las”. Program „DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI” opracowany i zrealizowany został przez młodzież i nauczycieli, Panią Agnieszkę Matusik oraz Panią Beatę Rosiek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej.

Występ przedszkolaków, wierszyki i piękny śpiew a także prezentacja multimedialna ze słowną i muzyczną oprawą młodzieży sprawiły, że uroczystość ta była wyjątkowa.

11 listopada to także wspomnienie św. Marcina, biskupa z Tours. Imieniny w tym dni obchodzi ks. Marcin Bukowiec, któremu nasza społeczność złożyła najserdeczniejsze życzenia

Pan Karol Górski, wójt Gminy Ropa podziękował za przygotowanie i tak liczny udział w obchodach. Pierwsza część uroczystości zakończyła się przemarszem na czele ze sztandarami: Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie i Szkoły Podstawowej nr 2, Gospodarzy Gminy, członków KGWiW w Ropie i Stowarzyszenia Miłośników Wsi Ropa w strojach regionalnych i mieszkańców gminy na Cmentarz Wojskowy. Tam został złożony pod krzyżem centralnym wieniec przez Gospodarzy Gminy – P. Karola Górskiego, P. Renatę Lisowicz, P. Bogusława Łukaszyka i P. Marię Białoń a także wiązanki kwiatów przez młodzież ze szkoły nr 1 i nr 2 w Ropie.